П’ять планет Сонячної системи влаштують парад у небі

Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн влаштують парад планет — їх буде видно в небі Північної півкулі незадовго до світанку в суботу, 4 червня. Вони розташуються по дузі в порядку їхнього віддалення від Сонця. Єдині п’ять планет, які можна побачити неозброєним оком, не вишиковувалися таким чином з 2004 року. Тому ми рекомендуємо скористатися можливістю поспостерігати за цією подією, яка ще називається з’єднанням.

Парад планет
Вранці ще до сходу Сонця, починаючи з 4 червня, а особливо 24 червня, п’ять планет — Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн — вишикуються в одну лінію на ранковому небі

Яскраву Венеру буде видно над горизонтом у східній частині неба, Сатурн — південніше на кінці дуги, а Меркурій здаватиметься тьмяним на тлі ранкових сутінків. Загалом парад планет можна буде спостерігати аж до 24 червня. Але лише вранці 4 червня всього півгодини можна буде побачити всі п’ять планет від Меркурія до Сатурна, які вишикуються в ряд і будуть помітні неозброєним оком.

24 червня парад планет можна буде спостерігати цілу годину
24 червня парад планет можна буде спостерігати цілу годину

24 червня — також важлива дата. У цей день Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун і Уран зійдуться на небі на одну годину. Проте, щоб побачити Уран і Нептун, знадобиться бінокль або телескоп, оскільки з Землі ці планети не можна побачити неозброєним оком.

Нагадаємо, що раніше Parker Solar Probe зобразив «парад планет».

За матеріалами Science Alert

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine