Пуск SLS перенесений на листопад

Наступна спроба пуску ракети SLS відбудеться не раніше листопада. Про це заявили представники NASA.

Наслідки урагану «Ян»

Спочатку пуск SLS мав відбутися ще наприкінці серпня. Але його кілька разів переносили — спочатку через проблеми з двигуном, а згодом через витік палива. Після цього NASA прийняла рішення усунути несправність прямо на стартовому майданчику без повернення ракети в Будівлю вертикального збирання (VAB). Це дозволяло заощадити час і давало надію, що в разі успішного ремонту SLS вдасться запустити до кінця вересня.

Інженерам NASA дійсно вдалося усунути витік палива та провести успішний тест із заправлення ракети. Однак тут у справу втрутилася стихія. Наступного дня після завершення ремонту в Атлантичному океані сформувався потужний ураган, який отримав назву «Ян». В цих умовах у NASA не залишилося інших варіантів, окрім як повернути SLS у VAB та сподіватися на краще.

Ураган «Ян». Джерело: NOAA

«Ян» завдав потужного удару по Флориді. Ураган забрав життя десятків людей і завдав багатомільярдних збитків. Але VAB упоралася зі своїм завданням. Під час огляду фахівці не знайшли жодних слідів ушкоджень на SLS. Пускові споруди на мисі Канаверал також не зазнали особливої шкоди.

Нова дата пуску SLS

Спочатку передбачалося, що наступна спроба пуску SLS відбудеться під час жовтневого пускового вікна. Але 30 вересня NASA оголосила, що він буде перенесений на листопад. Організація мотивувала це бажанням дати своїм співробітникам можливість приділити більше уваги потребам своїх сімей та будинків після урагану. Цей час також буде використаний для додаткових перевірок SLS та пускової інфраструктури.

Ракета NASA SLS на стартовой площадке
Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA

Листопадове пускове вікно буде відкрите з 12 до 27 листопада. У разі, якщо ракету не вдасться відправити до Місяця у зазначені дати, наступна спроба пуску буде можлива вже у грудні.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine