NASA успішно заправила SLS

NASA успішно завершила тестове заправлення місячної ракети SLS. Під час нього були виявлені невеликі витоки водню, але вони лишалися у припустимих межах. Наступна можливість для пуску з’явиться 27 вересня.

Тестова заправка SLS завершилася успішно
Тестове заправлення SLS завершилося успішно. Джерело: Spacenews.com

Тестове заправлення SLS

21 вересня NASA заявила, що тестове заправлення місячної ракети SLS рідкими воднем та киснем пройшло успішно. Випробування тривало весь день. Його основним завданням було підтвердити, що додавання до конструкції ущільнювачів та нова процедура завантаження дозволять зменшити втрати палива, яке перебуває у рідкому стані тільки через наднизьку температуру.

Саме витік водню був основною проблемою, через яку місія Artemis I не змогла стартувати на початку вересня. Цього разу повністю уникнути його також не вдалося. Однак в основному шлангокабелі хвостової щогли він так і не перевищив дозволених 4 відсотків. У додатковій лінії подачі він в якийсь момент сягнув 5 відсотків, але потім інженерам вдалося його зменшити.

У NASA заявляють, що SLS готова до першого безпілотного польоту у межах програми Artemis. Наступне стартове вікно відкриється 27 вересня.

Інші можливі проблеми

Водночас проблема з подачею рідкого водню — не єдина, яка потенційно може завадити здійснити пуск і цього разу. Насамперед це стосується системи екстреного припинення польоту, термін сертифіката відповідності якої сплив ще під час попередньої спроби пуску.

Космічні сили США, які забезпечують функціонування цієї системи, відмовлялися ухвалювати якесь рішення до закінчення тестування системи заправлення. Тож зараз вони мають щось сказати щодо того, чи потрібно проводити якісь роботи у цьому напрямку.

Свої корективи може внести й погода. Зараз синоптики спостерігають за атмосферним збуренням Invest 98L, яке розвивається над Карибським басейном. За кілька днів воно може перетворитися на шторм. Якщо він піде у напрямку Флориди, то запуск не просто відкладуть, а, можливо, і скасують. Адже в цьому разі ракету знову доведеться завозити до збирального цеху.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Перший приватний вихід у відкритий космос: пряма трансляція
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn