Пуск ракети «Ангара» завершився невдачею

27 грудня з космодрому Плесецьк відбувся третій з 2014 року випробувальний пуск російської важкої ракети «Ангара-А5». На її борту макет супутника, який мав бути виведений на геостаціонарну орбіту.

Пуск ракети «Ангара». Джерело: Міноборони РФ

Спочатку пуск ракети проходив у штатному режимі. Макет супутника разом із розгінним блоком «Персей» був виведений на низьку навколоземну орбіту. Після цього «Персей» мав увімкнути чотири двигуни. Маневри дозволили б вивести вантаж на цільову геостаціонарну орбіту.

Однак цього не сталося. За даними журналіста Анатолія Зака, який посилається на свої джерела в російській космічній індустрії, «Персей» зумів виконати лише один із запланованих маневрів, після чого його двигун вийшов з ладу. Це підтверджують і результати розрахунків супутникових споттерів, згідно з якими зв’язка з розгінного блоку та макета вантажу залишилася на орбіті з висотою перигею 179 км та апогею 201 км.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Наразі офіційні особи РФ жодним чином не прокоментували ці заяви. На сайті «Роскосмосу» пуск «Ангари-А5» назвали успішним.

Варто також сказати, що схожа ситуація виникла під час старту ракети «Протон-М», що відбувся 13 грудня. За даними супутникових споттерів, під час цієї місії сталося передчасне вимкнення розгінного блоку «Бриз-М», через що корисне навантаження (два комунікаційні апарати «Експрес») опинилося на нерозрахунковій орбіті. За офіційною версією, пуск стався без будь-яких збоїв.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів