Пуск найбільшої твердопаливної ракети КНР завершився успіхом

Китайський оператор CAS Space оголосив про успішний перший пуск твердопаливної ракети «Ліцзянь-1». Вона вивела на сонячно-синхронну орбіту шість вантажів: космічний апарат SATech-01, а також п’ять невеликих супутників-попутників.

Ракета «Ліцзянь-1» на стартовому майданчику. Джерело: CAS Space

Ракета «Ліцзянь-1» була створена на основі китайської міжконтинентальної балістичної ракети DF-31. Вона має чотириступеневу конструкцію. Її довжина становить 30 м, діаметр — 2,65 м, злітна маса — 135 тонн. Вона може вивести до 1,5 тонни вантажу на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. На сьогодні «Ліцзянь-1» є найпотужнішим орбітальним носієм КНР, що працює на твердому паливі.

CAS Space вивели зі складу Китайської академії наук 2018 року. Компанія займається розробкою ракет-носіїв, супутників та іншої космічної техніки. Крім твердопаливних ракет, CAS Space також проводить розробку рідинних двигунів, призначених для багаторазових носіїв. Варто зазначити, що на сайті компанії розміщені рендери ракет, що проєктуються нею, дизайни яких нагадують Falcon 9 і Falcon Heavy.

Підприємство також займається створенням суборбітальної туристичної системи, що нагадує ракету New Shepard. Її перший тестовий пуск запланований на 2024 рік.

Раніше ми писали про неконтрольоване падіння на Землю 23-тонного ступеня ракети «Чанчжен-5В».

За матеріалами https://spacenews.com/

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine