Надгігантська еліптична галактика в сузір’ї Діви M87 цікава через те, що в її активному центрі розташована надмасивна чорна діра. А особливість цієї діри в тому, що вона випускає в космос дуже довгий джет, який складається із суміші електрично заряджених частинок або плазми. Причому цей струмінь видно навіть на знімках телескопа Spitzer. Учені мало розуміють фізику цих дивовижних джетів, тому й створили комп’ютерну симуляцію, щоб вивчити їх детальніше.
Поведінку чорної діри з галактики M87 змоделювали астрофізики на чолі з Алехандро Круз-Осоріо з Франкфуртського університету Ґете. Були відтворені такі ефекти, як закручений газ, що оточує діру в акреційному диску. Це все заради того, щоб зрозуміти поведінку джетів, що «вистрілюють» на відстань до 4900 світових років.
За правильних умов це моделювання створює струмені, що відповідають спостереженням M87, повідомляють дослідники Nature Astronomy. Чорна діра закручує спіралеподібні магнітні поля, які оточують два високоенергетичні промені електронів та інших заряджених частинок. Результати показали, що чорна діра має обертатися неймовірно швидко — приблизно до 94% від її максимально можливої швидкості, «дозволеної» законами фізики.
Отримання результатів правильної енергії струменів виявилося вирішальним. Коли магнітні поля в струменях перелаштовуються в процесі, відомому як «магнітне переєднання», електрони прискорюються, внаслідок чого більшість із них має дуже високі енергії. Цей ефект не був застосований у більш ранніх моделях, але він був ключем для того, щоб змодельовані струмені діяли як реальні.
Також раніше вчені помітили дивну поведінку чорної діри — загадкова сила викривила її акреційний диск.