Проти китайців, які допомагають «Вагнеру» супутниковими знімками, введуть санкції

США ввели санкції проти китайського виробника супутників Spacety і його дочірньої компанії у Люксембурзі. Причиною стало постачання космічних знімків приватній військовій компанії «Вагнер», яка веде бойові дії проти України.

Запуск китайського супутника
Запуск супутника Hisea-1 компанії Spacety. Джерело: Spacenews.com

Санкції проти китайського виробника супутників

За даними Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США китайський науково-дослідний інститут космічних технологій Чанша Тяньї, відомий також як Spacety, надавав допомогу російським бойовикам, які воюють проти України.

Spacety передавав російській компанії Terra Tech супутникові зображення території України, отримані за допомогою SAR, тобто радарів із синтезованою апертурою. А ті, своєю чергою, постачали їх бойовикам приватної військової компанії «Вагнер».

Тепер на Spacety та його дочірню компанію у Люксембурзі будуть накладені санкції. За словами міністерки фінансів США Джанет Єллен, це сильно завадить Путіну забезпечувати свої війська критично важливою інформацією.

Роль Spacety у космічному протистоянні США та КНР

Spacety був створений як виробник малих супутників у Чанші в 2016 році. Його засновниками є колишні співробітники Китайської академії наук, а офіси розміщені у Пекіні та Люксембурзі. Одним із найбільших проєктів, над яким він зараз працює, є сузір’я з 96 SAR-супутників, які виробляються разом з одним із підрозділів державної корпорації China Electronics Technology Group (CETC).

На сьогодні Spacety запустив два невеликих супутники SAR для отримання зображень у C-діапазоні, а саме: Hisea-1 у грудні 2020 року та Chaohu-1 у лютому 2022-го для проєкту Tianxian. Останній супутник цього виробника, Beiyou-1 (BUPT-1), був запущений 15 січня 2023 року.

Китай у російсько-українському конфлікті намагається триматися нейтралітету. Зокрема, минулого року його представники на жодній міжнародній зустрічі не згадали росію навіть у тих проєктах, які без неї неможливі.

Водночас протистояння КНР та США у космічній сфері триває, і Spacety однозначно є його частиною. Нещодавно Китай звинуватив США у втягуванні компаній Maxar Technologies та SpaceX у війну в Україні.

США дійсно будує зараз гнучку систему космічної оборони. І приватні компанії є її важливою частиною. Але й Китай використовує ту ж стратегію. Тож фактично у цьому протистоянні Піднебесна на боці росії.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються