Прототип Starship вибухнув через кілька хвилин після посадки

4 березня фахівці компанії SpaceX здійснили висотне випробування чергового прототипу космічного корабля Starship з порядковим номером SN10.

Тест проходив за схемою двох попередніх польотів. Літальний апарат досяг висоти 10 км (при цьому інженери по черзі відключили два з трьох двигунів Raptor) і завис. Потім відключили й третій двигун, після чого SN10 виконав переворот, переключився на посадкові баки та розпочав зниження, здійснюючи управління за допомогою аеродинамічних елементів.

На висоті кількох сотень метрів апарат знову запустив три двигуни Raptor і розвернувся у вертикальне положення. Потім два силових агрегати були відключені і SN10 продовжив посадку лише на одному двигуні. На відміну від двох попередніх випробувань, цього разу все пройшло успішно: прототипу вдалося сісти на стартовий майданчик.

Однак це був ще не кінець історії. Через кілька хвилин після посадки, вже після припинення прямої трансляції, SN10 перетворився на вогняну кулю. Вибух повністю знищив прототип.

Загибель Starship SN10. Джерело: nasaspaceflight.com

Причина, що спричинила вибух, поки невідома. Судячи з трансляції випробування, SN10 приземлився жорсткіше, ніж перші ступені Falcon 9. Після торкання він трохи нахилився, а в його нижній частині деякий час спостерігався вогонь. Але в будь-якому разі, навіть з урахуванням «змазаного» фіналу, це випробування стало важливою віхою для інженерів SpaceX, які зуміли отримати необхідні дані й успішно посадити ракету. Уже найближчим часом вони розпочнуть висотні випробування чергового прототипу Starship з порядковим номером SN11.