Прощальні знімки Місяця від місії Artemis I

NASA опублікувала серію ефектних зображень, переданих на Землю космічним кораблем Orion. Вони були отримані під час його прощального обльоту Місяця.

Космічний корабель Оріон на тлі місяця. Джерело: NASA

Orion здійснив обліт Місяця 5 грудня 2022 року. Після проходження точки мінімального зближення корабель активував свій основний двигун та успішно виконав корекцію курсу, що направила його до Землі.

Опубліковані знімки демонструють поцятковану незліченними ударними кратерами місячну поверхню і сам Orion. На одному з кадрів можна побачити нашу Землю у вигляді тонкого серпа.

Космічний корабель Orion на тлі Землі та Місяця. Джерело: NASA

Повернення Orion на нашу планету має відбутися 11 грудня. За кілька годин до входу в атмосферу капсула екіпажа корабля відокремиться від службового відсіку. Останній не оснащений теплозахистом та згорить. Що ж до капсули екіпажа, то вона увійде в атмосферу на швидкості 11 км/с. Це на 30% більше за швидкість кораблів, що повертаються з МКС. На піку теплозахист Orion розігріється до температури 2800 °C. Якщо все пройде добре, капсула корабля здійснить приводнення недалеко від Сан-Дієго.

Нагадаємо, що під час свого польоту Orion побив рекорд, встановлений місією Apollo 13 у 1970 році.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine