Приречений Peregrine надіслав селфі на шляху до Місяця

Довгоочікувана місія Peregrine мала б увійти до книги рекордів. Але спроба Astrobotic здійснити контрольовану посадку першого приватного посадкового модуля на Місяць завершилася невдачею. Після виходу на навколоземну орбіту у космічного апарата виявили витік пального. Це трапилось після від’єднання Peregrine від верхнього ступеня ракети. Astrobotic вже знайшла ймовірного «винуватця» у зриві місії — несправний клапан, через який тиск у баку окислювача піднявся вище робочої межі та згодом розірвав його.

Peregrine
Знімок селфі з космічного корабля Peregrine. Вгорі праворуч видно «серп» Землі. Фото: Astrobotic

Astrobotic поділилась у соціальних мережах світлинами з борта Peregrine. На одній із них помітно вигнутий уламок. Але, як виявилось, це частина освітленої сторони Землі.

«Наша команда з динаміки польоту підтвердила, що вигнутий уламок на цьому зображенні, зробленому в перший день польоту, насправді є Землею!», — написала команда Astrobotic у наступному дописі в середу. До нього було додане зображення із симулятора космічного корабля, на якому видно Землю з камери в момент, коли було зроблене фото.

Можливо, для когось цікавішим буде те, що на зображенні також помітно синю банку популярного японського безалкогольного напою Pocari Sweat. Ця алюмінієва місткість насправді є «капсулою часу» Pocari Sweat Lunar Dream Time Capsule від сингапурської компанії Astroscale. Це перше корисне навантаження, призначене для місії Peregrine, і воно містить 185 872 повідомлень від дітей з усього світу.

Попри невдачу, команда з Піттсбурга залишається оптимістично налаштованою щодо місії Peregrine. Наразі вони вивчають усі можливі уроки, готуючись до наступної висадки на Місяць, яку спробують здійснити в листопаді 2024 року в межах місії Griffin Lander.

Peregrine
На одному із селфі місячного посадкового модуля Peregrine компанії Astrobotic помітно колеса місяцехода IRIS. Авторство: Astrobotic

Посадковий модуль Peregrine стартував з Космічного центру Кеннеді на борту ракети ULA 8 січня. Але через кілька годин після його шеститижневої подорожі до поверхні Місяця компанія Astrobotic повідомила, що в космічному апараті стався витік пального. Через деякий час вона підтвердила, що Peregrine і його 20 корисних вантажів для державних і комерційних замовників не мають жодних шансів досягти Місяця.

11 січня Peregrine перебував на відстані близько 300 тис. км від Землі, повідомили в Astrobotic. Компанія також додала, що апарат залишається стабільним, повністю робочим і продовжує збирати цінні дані. Astrobotic повідомила, що у космічного апарата пального залишилося на 35 годин. Коли закінчиться паливо, він більше не зможе стабілізуватися та направити свої сонячні панелі на Сонце, що позбавить його енергії.

Початковий план польоту Peregrine на Місяць
Початковий план польоту Peregrine на Місяць

Раніше ми повідомляли про те, як Astrobotic мала доставити на Місяць прапор та мапу України.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine