Повернення ксеноморфів і місячна змова: головні космічні прем’єри літа

Літо є традиційною часом блокбастерів. І 2024 рік не є винятком. Графік прем’єр на найближчі місяці наповнений великою кількістю довгоочікуваних новинок — і низка з них присвячена космосу. Редакція The Universe Space Tech відібрала найцікавіші фільми, на які варто звернути увагу.

Чужий: Ромул (Alien: Romulus)

Про що фільм?

Дія картини розгортається між подіями «Чужого» і «Чужих». Група колоністів, яка досліджує занедбану космічну станцію, стикається віч-на-віч із найжахливішою формою життя у всесвіті.

Чим він може бути цікавий

Франшиза про ксеноморфів уже давно не може похвалитися особливою цілісністю та якістю. Не секрет, що «Прометей» і, особливо, «Чужий: Заповіт» загалом сильно розчарували багатьох фанатів, які чекали зовсім іншого.

Кадр з фільму «Чужий: Ромул»

«Чужий: Ромул» є спробою своєрідної роботи над помилками. Автори картини запевняють, що доклали зусиль, щоб зібрати у своєму фільмі найкращі елементи з двох перших фільмів серії. Додатковий інтерес до «Ромула» додає те, що його стилістика явно навіяна популярною комп’ютерною грою Alien Isolation. Що в підсумку з цього вийде і наскільки виправдаються обіцянки творців, ми дізнаємося через три місяці. Прем’єра фільму призначена на 16 серпня.

Бордерлендз (Borderlands)

Про що фільм?

Ліліт, одна з найвідоміших полювальниць за головами у Всесвіті, повертається на свою рідну планету — Пандору, щоб знайти зниклу дівчину. Там вона укладає союз із командою вельми колоритних і несхожих один на одного героїв. Їм доведеться битися з інопланетними монстрами та небезпечними бандитами, щоб знайти й захистити зниклу дівчину, яка може володіти ключем до неймовірної сили.

Чим він може бути цікавий

Останнім часом жанр екранізацій відеоігор активно набирає обертів. Серіали «Останні з нас» і «Фолаут» отримали вельми високі оцінки з боку як критиків, так і звичайних глядачів. Тепер на черзі популярна ігрова серія Borderlands.

Кадр з фільму «Бордерлендз»

До активу майбутнього фільму можна занести зазвичай вельми виграшну формулу: група абсолютно несхожих один на одного персонажів, які спочатку не можуть один одного терпіти, об’єднують зусилля та стають єдиною командою. За такою ж схемою, наприклад, побудовані вельми популярні «Вартові галактики». Іншою сильною стороною «Бордерлендз» є кастинг. У фільмі знялися Кейт Бланшетт, Кевін Гарт, Гейлі Беннетт і Джек Блек. Світова прем’єра фільму призначена на 7 серпня. Тоді й стане зрозуміло, чи вдалося його творцям повторити успіх «Фолаута» та «Вартових галактики».

«Тихе місце: День перший» (A Quiet Place: Day One)

Про що фільм?

Дія картини відбувається в перший день після появи на Землі таємничих інопланетних монстрів. Вони абсолютно сліпі, але мають загострений слух, завдяки якому, почувши жертву, швидко наздоганяють і вбивають її. Дівчина, на ім’я Сем намагається вибратися з охопленого хаосом Нью-Йорка.

Чим він може бути цікавий

Фільм «Тихе місце» став одним із найнесподіваніших хітів 2018 року. Картина зібрала 340 мільйонів доларів за бюджету в 17 мільйонів. Не дивно, що вона набула спочатку сиквел, а тепер і приквел.

Кадр з фільму «Тихе місце: День перший»

Як можна зрозуміти з назви, події картини розгортаються в перші дні інопланетного вторгнення. Судячи з трейлеру, автори зробили ставку на масштаб. У той час як оригінальний фільм був відносно камерною історією, дія якої розгорталася за містом, тепер ми побачимо, як монстри спустошують мегаполіс, у той час, як армія марно намагається їх зупинити. Обіцяні й традиційні для серії епізоди саспенсу, коли за задумом творців глядачі повинні здригатися від найменшого шуму. Наскільки успішно вийде налякати публіку цього разу, ми дізнаємося вже 28 червня.

«Покажи мені Місяць» (Fly Me to the Moon)

Про що фільм?

В умовах космічних перегонів між СРСР і США, NASA наймає маркетологів, які повинні «продати» публіці висадку на Місяць, а також придумати альтернативний план, якщо місія Apollo 11 провалиться. Фахівці пропонують зняти фейковий ролик із висадкою американських астронавтів на Місяць.

Чим він може бути цікавий

Місячні перегони та пов’язані з ними теорії змови стали фундаментом для безлічі різних творів. Автори «Покажи мені Місяць» теж використали їх як джерело натхнення, щоправда, дещо в несподіваному сенсі. Адже фільм насамперед є романтичною комедією.

Кадр з фільму «Покажи мені Місяць»

У центрі сюжету «Покажи мені Місяць» стосунки між співробітником NASA у виконанні Ченнінга Тейтума та маркетологинею, чию роль зіграла Скарлетт Йоганссон. Між ними виникає іскра, проте через свою роботу вони швидко стикаються з розбіжностями, які загрожують зруйнувати їхні стосунки.

Наявність цієї самої іскри між Тейтумом і Йоганссон на великому екрані, найімовірніше, і визначить успішність фільму. Обидва є вельми популярними акторами, проте жанр ромкомів останнім часом має не найкращі часи. Чи вдасться «Покажи мені Місяць» переломити цей тренд, стане відомо 12 липня, на яке призначена прем’єра фільму.