Повернення Boeing Starliner без екіпажу відбудеться 6 вересня

NASA планує на п’ятницю, 6 вересня, здійснити повернення космічного корабля Starliner компанії Boeing, що наразі перебуває на Міжнародній космічній станції (МКС). Повернення відбудеться майже на три місяці пізніше, ніж планувалося, і пройде без екіпажу на борту. Очікується, що подорож триватиме близько шести годин, після чого корабель приземлиться в космічній гавані Вайт Сендс у Нью-Мексико.

Boeing Starliner
Boeing Starliner. Фото: NASA

Starliner залишався пристикованим до МКС із червня після завершення першого випробувального польоту з екіпажем, у якому брали участь астронавти NASA Суні Вільямс і Бутч Вілмор. Проте під час наближення до станції 6 червня була виявлена проблема з двигунами та витік гелію. Ці двигуни вкрай критичні для повернення на Землю, тому NASA призупинила місію, щоб дослідити проблему та переконатися, що космічний корабель безпечний для астронавтів.

Після тривалих перевірок NASA вирішила, що Вільямс і Вілмор повернуться додому на іншому космічному кораблі — SpaceX Crew Dragon — у лютому 2025 року, а Starliner прибуде без екіпажу. Цей політ стане вирішальним для космічного корабля Boeing. Організація зазначила, що Starliner здійснить автономне повернення під контролем диспетчерів у Х’юстоні та Флориді. У разі потреби, команди на Землі зможуть дистанційно керувати кораблем для безпечного відстикування та приземлення.

Beoing Starliner
Beoing Starliner. Фото: NASA

Це буде третій політ Starliner. Перший у 2019 році був невдалим, коли корабель не зміг досягти МКС, але успішно повернувся. У 2022-му другий політ пройшов вдало, з успішним стикуванням та поверненням на Землю.

Раніше ми повідомляли про те, як проблеми Starliner поставили життя астронавтів під загрозу.

За матеріалами space.com

Заміна в міжзоряному просторі: Voyager 1 переключився на запасні двигуни
Екіпаж Polaris Dawn зустрів дивовижний захід Сонця з рекордної висоти над Землею
Майбутнє Сонця: астрономи вперше роздивилися поверхню червоного гіганта
З’явився з нічого: на супутнику Юпітера утворився новий вулкан
Перший приватний вихід у відкритий космос: пряма трансляція
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу