Помер Кен Маттінглі — учасник експедиції Apollo 16

31 жовтня на 88-му році пішов із життя колишній астронавт Кен Маттінглі. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Кен Маттінглі. Джерело: NASA

Томас Кеннет Маттінглі народився 17 березня 1936 року в Чикаго. 1958 року він здобув ступінь бакалавра наук у галузі авіаційної техніки в Обернському університеті, після чого вступив до лав ВМС США. Загалом він налітав 5000 годин на реактивних літаках.

Кен Маттінглі. Джерело: NASA

У 1966 році Кен Маттінглі увійшов до складу п’ятого набору астронавтів NASA. Спочатку він був членом запасної команди місії Apollo 8, а пізніше тренувався паралельно з Вільямом Андерсом як дублер пілота командного модуля Apollo 11. Річ у тім, що Андерс збирався піти з NASA в серпні 1969 року, і в разі перенесення дати запуску він був би недоступний.

Потім Маттінглі був призначений до складу експедиції Apollo 13. Але всього за три дні до старту через контакт із переносником краснухи його замінили на Джека Свайгерта. У підсумку Маттінглі так і не захворів. Перебуваючи на Землі, він допомагав команді корабля впоратися з численними проблемами, що виникли через вибух у командному модулі, щоб екіпаж успішно повернувся на Землю.

Після цього Маттінглі був включений до складу експедиції Apollo 16, що вирушила до Місяця 16 квітня 1972 року. Він залишився в командному модулі на навколомісячній орбіті, у той час як два інших члени екіпажу здійснили висадку на Місяць.

Кен Маттінглі став одним із небагатьох астронавтів епохи Apollo, які дочекалися переходу NASA на шаттли. Загалом він здійснив два польоти на крилатих кораблях — у 1982 (місія STS-4) і 1985 році (місія STS-51-С). Після цього астронавт пішов у відставку і в наступні роки працював у приватному секторі.

Кен Маттінглі в кабіні шаттла. Джерело: NASA

Наразі з двадцяти чотирьох астронавтів, які літали до Місяця в межах програми Apollo, живими лишаються дев’ять осіб. Четверо висаджувалися на його поверхню, ще п’ять бачили його з орбіти. Наймолодшому з астронавтів Apollo — 88 років.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine