Польська суборбітальна ракета здійснила перший політ

21 червня польська компанія SpaceForest здійснила перший пуск суборбітальної ракети PERUN. Їй вдалося досягти висоти у 22 км.

Ракета PERUN. Джерело: SpaceForest

Ракета PERUN призначена для проведення експериментів в умовах мікрогравітації. Вона має одноступеневу конструкцію та пускається з мобільної платформи. Її довжина становить 11,5 метрів, діаметр — 0,45 метра і злітну масу 970 кг. У конструкції ракети широко застосовано композитні матеріали, а в якості силової установки використовується гібридний двигун SF 1000, що працює на модифікованому парафіні.

PERUN може вивести до 50 кг вантажу на висоту в 150 км. Згідно із заявою SpaceForest, вартість доставлення 1 кг становить 5000 доларів. Після завершення польоту ступінь і відсік корисного навантаження повертаються на Землю на парашутах і приводнюються в Балтійське море, після чого їх можна повторно використовувати.

Профіль польоту ракети PERUN. Джерело: SpaceForest

Спочатку пуск PERUN мав відбутися 19 червня, але в підсумку його перенесли на 21 червня. Метою дебютного польоту було досягнення висоти 50 км. Однак під час польоту було виявлено аномалію, в результаті було ухвалено рішення про його дострокове припинення. Після вимкнення двигуна, ступінь і блок корисного навантаження успішно приводнилися та були підняті судном. Максимальна досягнута висота склала 22 км.

Знімок, зроблений ракетою PERUN під час першого польоту. Джерело: SpaceForest

Згідно із заявою SpaceForest, під час наступного пуску PERUN планується провести повторне випробування піднятого ступеня. Новий політ має відбутися до кінця поточного року.

PERUN не єдиний проєкт SpaceForest. Компанія також є частиною команди, що розробляє демонстратор багаторазової ракети-носія Themis для ЕSA. Вона займається розробкою системи GFCS (Green Flip Control System), що являє собою допоміжний ракетний двигун, який відповідає за виконання маневру «перевороту» перед поверненням ступеня на Землю.

За матеріалами https://europeanspaceflight.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine