Польща домовилася відправити свого астронавта на МКС

Польща за участі Європейського космічного агентства уклала угоду з компанією Axiom Space, яка організовує комерційні польоти в космос. Відповідно до неї представник країни отримає змогу відвідати МКС та провести там дослідження.

Польща домовилася відправити свого астронавта на МКС
Польща домовилася відправити свого астронавта на МКС. Джерело: NASA

Польський астронавт полетить у космос

Компанія Axiom Space відома тим, що організовує польоти повністю комерційних екіпажів у космос на кораблях SpaceX Dragon. 9 серпня її представники оголосили, що за посередництва Європейського космічного агентства (ESA) уклали угоду з урядом Польщі про надання можливості відправити свого астронавта на МКС. Пізніше цю новину підтвердили й посадовці країни.

«Співпраця з ESA та Axiom Space є важливим кроком у розвитку польського космічного сектора та науки, — заявив Вальдемар Буда, міністр економічного розвитку і технологій Польщі. — Наш астронавт матиме можливість випробувати найсучасніші польські технології».

Ще 29 червня на брифінгу ради ESA стало відомо, що Польща збільшила розмір своєї участі в організації на 320 млн доларів, що включає політ астронавта, хоча тоді жодних подробиць про це не було.

І ось тепер стало відомо, що полетить він під час однієї з наступних місій ESA, щоправда, більше про це нічого не відомо. Проте, скоріш за все, це буде Славош Узанський, якого нещодавно обрало ESA як запасного астронавта. Досі передбачалося, що він не матиме постійного місця в команді організації, але зможе взяти участь в окремих польотах.

Інші європейські астронавти

Цікаво, що Польща стала вже другою країною, яка за участі ESA домовилася з Axiom Space. Першою була Швеція. Її представник Маркус Вандт також є резервним астронавтом Європейського космічного агентства.

Про його політ на МКС оголосили у квітні цього року. Очікується, що Вандт візьме участь уже у місії Ax-3, яка має стартувати на початку 2024 року. Однак тільки Швецією та Польщею інтерес європейських держав до польотів у космос не вичерпується.

Вальтер Вілладей, пілот італійських ВПС, який брав участь у першому комерційному польоті компанії Virgin Galactic на її суборбітальному «човнику» і був запасним членом експедиції Ax-2, говорить, що готовий до справжнього космічного польоту.

Крім того, про збільшення на 100 млн доларів своєї космічної програми заявила Угорщина. І ці гроші вона теж хоче використати для організації польоту свого астронавта у межах приватної місії. Щоправда, поки що ані Італія, ані Угорщина до ESA з таким проханням не зверталися.

Проте там на їхні пропозиції з нетерпінням чекають. Агенція хоче, аби якомога більше країн були зацікавлені у пілотованих польотах. Адже завдяки цьому в майбутньому можливий перехід до розробки свого власного корабля.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine