Погляд у минуле астрономії (фото)

Представлене зображення було отримане під час заходу сонця на вершині гори Ла-Сілья. Вона розташована у чилійській пустелі Атакама і є домом для великої кількості телескопів.

Телескопи, розташовані на вершині гори Ла-Сілья. Джерело: Zdeněk Bardon/ESO

Сьогодні головним астрономічним інструментом Ла-Сілья є 3,6-метровий рефлектор ESO. Він, переважно, використовується для пошуків екзопланет. Телескоп розташований на самій вершині гори (права частина знімка).

Але не всі телескопи Ла-Сілья продовжують вести спостереження. Як приклад, можна навести Субміліметровий телескоп Швеції-ESO (SEST), чия 15-метрова тарілка сяє на передньому плані. SEST був встановлений у 1987 році. На той час він був найбільшим телескопом свого типу у південній півкулі. Його хвильовий діапазон дозволяв досліджувати дуже далекі об’єкти Всесвіту, завдяки чому на SEST було зроблено багато чудових відкриттів, пов’язаних з областями зореутворення.

Але з часом з’явилися нові технології, на базі яких були створені досконаліші інструменти для спостережень у міліметровій та субміліметровій області спектра. Серед них телескоп APEX (Atacama Pathfinder Experiment) та Атакамська Велика міліметрова/субміліметрова антенна решітка (ALMA). У 2003 році, приблизно тоді, коли APEX та ALMA розпочали регулярні наукові спостереження, всі роботи на SEST були припинені.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Але, хоча SEST і був виведений з експлуатації, його антена, як і раніше стоїть на Ла-Сілья. У ній, немов у дзеркалі, відбивається не лише небо та навколишній пустельний ландшафт, а й, так би мовити, минуле астрономічних досліджень.

Раніше ми публікували знімок «червоних привидів» над пустелею Атакама.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки цікаві новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів