Пласка Земля: куляста форма планет утворилась зі сплющеного диска

Любителі однієї з популярних теорій змов про пласку Землю, певно, вже зацікавились свіжою новиною від наукового товариства, але вони запізнилися на кілька мільярдів років. Нова гіпотеза передбачає еволюцію планет, які на найпершому етапі свого формування були пласкими, перш ніж набути кулястої форми.     

Комп’ютерне моделювання формування планет у протозоряному диску
Комп’ютерне моделювання формування планет у протозоряному диску. Авторство: Jeremiah Horrocks Institute

У новому дослідженні, опублікованому в Astronomy and Astrophysics Letters, вчені з Інституту математики, фізики та астрономії імені Джеремайї Хоррока Каліфорнійського університету розглядають альтернативний механізм формування газових гігантів — модель фрагментації плаского диска через гравітаційну нестабільність. Вони досліджують тривимірну структуру протопланет із нестабільними дисками та їхній зв’язок з теплофізикою процесу фрагментації. Використовуючи комп’ютерні симуляції, науковці моделювали формування планет за теорією нестабільності дисків. Згідно з цією теорією, протопланети швидко виникають у щільних газових пласких дисках, які оточують молоді зорі, через їхню фрагментацію.

Дослідники аналізували характеристики планет, порівнювали їх зі спостереженнями та ретельно вивчали процес формування газових гігантів. Основна увага була приділена формі молодих планет і їхньому перетворенню в масивних газових гігантів, а також властивостям планет, що формуються за різних фізичних умов.

Змодельована молода пласка планета, вигляд зверху (ліворуч) і збоку (праворуч)
Змодельована молода пласка планета, вигляд зверху (ліворуч) і збоку (праворуч)

Дослідження астрофізиків з Університету Центрального Ланкаширу показує, що на найпершому етапі формування планети спершу мають сплющену форму, схожу на млинець, а не сферичну, як вважалося раніше. Це свідчить про те, що протопланети спочатку набувають сплющеної структури.

Доктор Адам Фентон, який очолив дослідження, зауважив, що формування планет залишається незрозумілим, і вказав на дві основні теорії: акреція ядра та теорія нестабільності дисків. Він зазначив, що остання теорія може краще пояснити процес формування планет. Дослідження показало, що молоді планети переважно збільшуються, коли матеріал падає на них із полюсів, а не з екваторів, розтягуючись у сплюснутий сфероїд, який має дещо пласку та овальну форму, і лише з часом вони набувають звичної сферичної форми. Це важливе відкриття підкреслює значення спостережень молодих планет для розуміння їхнього формування.

Наступні дослідження будуть спрямовані на вивчення впливу середовища на форму планет і визначення їхнього хімічного складу за допомогою майбутніх спостережень із телескопів, таких як  JWST.

Раніше ми повідомляли про те, яким би було життя на пласкій Землі.

За матеріалами techexplorist.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine