Північнокорейська ракета вибухнула в небі над Китаєм (відео)

Рано вранці 27 травня жителі прикордонного китайського округу Даньдун стали свідками вибуху в небі. Його джерелом був не метеор або космічне сміття, що увійшло в атмосферу. Насправді свідкам довелося побачити загибель північнокорейської ракети.

Пізніше КНДР офіційно визнала невдалий пуск. Згідно з повідомленням, опублікованим Центральним телеграфним агентством Кореї, на борту ракети був розвідувальний супутник. Причиною аварії було названо збій у роботі нового двигуна, що використовує нафту як пальне і рідкий кисень як окислювач.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Північна Корея не надала більше ніякої інформації і не опублікувала знімків ракети, що вибухнула. Але, на думку експертів, найімовірніше йдеться про інший носій, ніж «Чоліма-1». У 2023 році КНДР здійснила чотири пуски цієї ракети. Три з них завершилися невдачею і лише в одному випадку їй вдалося вивести вантаж на орбіту.

При цьому варто зазначити, що під час єдиної успішної місії «Чоліма-1», її перший ступінь був навмисно підірваний після відділення від ракети. Вважається, що це було зроблено для того, щоб приховати використання в ній іноземних компонентів, особливо російських. Річ у тім, що подібні пуски порушують чинні резолюції ООН. Утім, це нітрохи не заважає росії активно співпрацювати з КНДР і допомагати їй із ракетною програмою в обмін на снаряди, які використовують на фронті проти ЗСУ.

За матеріалами AP

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів