Північнокорейська ракета вибухнула в небі над Китаєм (відео)

Рано вранці 27 травня жителі прикордонного китайського округу Даньдун стали свідками вибуху в небі. Його джерелом був не метеор або космічне сміття, що увійшло в атмосферу. Насправді свідкам довелося побачити загибель північнокорейської ракети.

Пізніше КНДР офіційно визнала невдалий пуск. Згідно з повідомленням, опублікованим Центральним телеграфним агентством Кореї, на борту ракети був розвідувальний супутник. Причиною аварії було названо збій у роботі нового двигуна, що використовує нафту як пальне і рідкий кисень як окислювач.

Північна Корея не надала більше ніякої інформації і не опублікувала знімків ракети, що вибухнула. Але, на думку експертів, найімовірніше йдеться про інший носій, ніж «Чоліма-1». У 2023 році КНДР здійснила чотири пуски цієї ракети. Три з них завершилися невдачею і лише в одному випадку їй вдалося вивести вантаж на орбіту.

При цьому варто зазначити, що під час єдиної успішної місії «Чоліма-1», її перший ступінь був навмисно підірваний після відділення від ракети. Вважається, що це було зроблено для того, щоб приховати використання в ній іноземних компонентів, особливо російських. Річ у тім, що подібні пуски порушують чинні резолюції ООН. Утім, це нітрохи не заважає росії активно співпрацювати з КНДР і допомагати їй із ракетною програмою в обмін на снаряди, які використовують на фронті проти ЗСУ.

За матеріалами AP

Місія Polaris Dawn стартує не раніше 31 липня
«Шум літа»: Firefly успішно запустила ракету з вантажем NASA
Раз на кілька десятиліть: радар NASA відстежив два великі астероїди
Зміїний шрам: Mars Express зазнімкував незвичайну структуру на Марсі
Дивне обмеження: США заборонено досліджувати доставлені Китаєм зразки з Місяця
Менше місяця до кінця: NASA прощається з телескопом NEOWISE
Колишня криптовалютна компанія створить реаліті-шоу з запуском людей у космос
Загадкове світіння в атмосфері Юпітера може бути спричинене темною матерією
Невеликий робот супроводжуватиме астронавтів під час місячних мандрівок
Відставання на півтора року: NASA оцінила терміни висадки людей на Місяць