Північні сяйва «запалили» небо США та Європи після потужного сонячного спалаху

Напередодні Гелловіну сонячний спалах класу X1 досяг Землі. Потужний викид корональної маси на Сонці стався у четвер, 28 жовтня. Заряджені частинки, що летять зі швидкістю 3,5 млн км/год, досягли нашої планети за кілька днів і надзвичайно яскраво «запалили» небо північних широт.«Яскравіше, ніж мерехтлива примара, швидше, ніж помах хвоста чорної кішки. Сонце зачарувало нас саме напередодні Гелловіну», прокоментували представники NASA.

Аерокосмічна адміністрація поділилася відеороликом, на якому представлена серія вивержень, що сталися на Сонці. Одне з них виявилося настільки сильним, що отримало категорію «особливо потужних» — X1. Причому цей викид стався у бік Землі.

Спалахи X-класу — це найпотужніші бурі, що відбуваються на Сонці. Починаючи з класу X10, вони вже здатні викликати проблеми з енергосистемами.

Північне сяйво над Європою

Вибух радіації викликав дивовижне північне сяйво. Його можна було спостерігати у північних широтах Землі. Причому сила, з якою заряджені частинки зіткнулися з магнітним полем нашої планети, виявилася настільки потужною, що сяйва були помітні й у нижчих широтах. Очевидці у цих регіонах ділилися зі світом своїми світлинами у соціальних мережах, використовуючи хештег #NintageLights.


За матеріалами Live Science

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада