Напередодні Гелловіну сонячний спалах класу X1 досяг Землі. Потужний викид корональної маси на Сонці стався у четвер, 28 жовтня. Заряджені частинки, що летять зі швидкістю 3,5 млн км/год, досягли нашої планети за кілька днів і надзвичайно яскраво «запалили» небо північних широт.«Яскравіше, ніж мерехтлива примара, швидше, ніж помах хвоста чорної кішки. Сонце зачарувало нас саме напередодні Гелловіну», — прокоментували представники NASA.
Аерокосмічна адміністрація поділилася відеороликом, на якому представлена серія вивержень, що сталися на Сонці. Одне з них виявилося настільки сильним, що отримало категорію «особливо потужних» — X1. Причому цей викид стався у бік Землі.
Спалахи X-класу — це найпотужніші бурі, що відбуваються на Сонці. Починаючи з класу X10, вони вже здатні викликати проблеми з енергосистемами.
Вибух радіації викликав дивовижне північне сяйво. Його можна було спостерігати у північних широтах Землі. Причому сила, з якою заряджені частинки зіткнулися з магнітним полем нашої планети, виявилася настільки потужною, що сяйва були помітні й у нижчих широтах. Очевидці у цих регіонах ділилися зі світом своїми світлинами у соціальних мережах, використовуючи хештег #NintageLights.
Tonight was an actual dream. KP7 aurora for our workshop groups first night. So grateful they got to see this incredible show ???????? pic.twitter.com/2dyLWC7GNh
— Weatherby.Eth (@whereisweatherb) 31 жовтня 2021 р.
KP2 Aurora sampler…somewhere over the Labrador Sea! #aurora pic.twitter.com/NKmXyEkj1F
— Michael Charnick (@charnick_wx) 30 жовтня 2021 р.
Incredible substorm over the west coast of Iceland ~30 min ago. ????????
This is an iPhone 13 photo.#AuroraBorealis #aurora pic.twitter.com/L8cSKgZWit— Michael Charnick (@charnick_wx) 30 жовтня 2021 р.
За матеріалами Live Science