Південнокорейський апарат зазнімкував місця посадки експедицій Apollo 11 і Apollo 17

Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) опублікував серію знімків, зроблених зондом «Данурі», який перебуває на селеноцентричній орбіті. Вони демонструють місця посадки експедицій Apollo 11 і Apollo 17.

«Данурі» двічі зазнімкував місце посадки Apollo 11. Це сталося 30 березня та 10 травня 2023 року. Перший знімок був зроблений, коли місце посадки було добре освітлене Сонцем. На ньому можна побачити світлу цятку, що відповідає місячному модулю.

Зроблений зондом «Данурі» знімок посадкового модуля Apollo 11. Джерело: KARI

Другий знімок був зроблений 10 травня. У момент знімкування Сонце вже заходило над Морем Спокою і всі піднесені ділянки поверхні відкидали довгі тіні. Якщо придивитися, то на фото можна побачити й тінь від місячного модуля.

Зроблений зондом «Данурі» знімок посадкового модуля Apollo 11. Джерело: KARI

Третій знімок був зроблений 30 березня. На ньому можна побачити місячний модуль експедиції Apollo 17, а також колію, залишену ровером, на якому 1972 року переміщалися астронавти Юджин Сернан і Гаррісон Шмітт.

Зроблений зондом «Данурі» знімок посадкового модуля Apollo 17. Джерело: KARI

Четвертий знімок датований 15 вересня. На ньому зображена наша планета.

Зроблений зондом «Данурі» знімок Землі. Джерело: KARI

«Данурі» став першим південнокорейським апаратом, який вийшов у міжпланетний простір. Він вивчає Місяць із грудня минулого року. Одним із найважливіших інструментів зонда є камера ShadowCam. Завдяки їй він зробив перші в історії знімки кратерів на південному полюсі Місяця, які ніколи не висвітлюються Сонцем.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine