Південнокорейська ракета не змогла вивести вантаж на орбіту

21 жовтня Південна Корея здійснила перше орбітальне випробування ракети-носія власного виробництва «Нурі». Спочатку з’явилася інформація про успішний пуск, проте згодом президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що ракеті все ж не вдалося вивести корисне навантаження (1,5-тонний макет супутника) на задану орбіту. За попередніми даними, третій ступінь носія передчасно припинив роботу. Через це макет не отримав достатнього імпульсу для виходу на орбіту.

Ракета «Нурі» на стартовому майданчику. Джерело: KARI

Створення ракети «Нурі» почалося ще 2010 року. Загалом на її розробку та виробництво було витрачено понад 1,7 млрд доларів. Однак, навіть попри солідну фінансову підтримку, створення власного носія виявилося досить непростим завданням. Через це дата його першого орбітального випробування неодноразово переносилася. Цікаво, що фахівці Корейського інституту аерокосмічних розробок (KARI) оцінювали ймовірність успішного пуску лише у 30%.

«Нурі» має триступеневу конструкцію. Її довжина становить 47,2 м, діаметр — 3,5 м, маса (в заправленому стані) — 200 тонн. Носій може вивести 2,6 тонни корисного навантаження на 300-кілометрову навколоземну орбіту (ННО) та 1,5 тонни на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (ССО). У майбутньому KARI планує модернізувати ракету, що дозволить збільшити її вантажопідйомність на ССО до 2,8 тонни.

Конструкція ракети «Нурі». Джерело: KARI

Наступна спроба пуску «Нурі» запланована на травень 2022 року. Цього разу на борту ракети буде не макет, а повноцінний супутник.

Варто зазначити, що формально на рахунку Південної Кореї вже є успішний орбітальний пуск. У 2013 році з третьої спроби була відправлена ​​в космос ракета «Наро-1». Але її не можна назвати самостійною корейською розробкою, оскільки вона створювалася за активного сприяння Космічного центру імені Хрунічева. Зокрема, в конструкції носія використовувалося багато компонентів, які пізніше знайшли застосування в російській «Ангарі», а на першому ступені був установлений двигун РД-191.

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада