21 жовтня Південна Корея здійснила перше орбітальне випробування ракети-носія власного виробництва «Нурі». Спочатку з’явилася інформація про успішний пуск, проте згодом президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що ракеті все ж не вдалося вивести корисне навантаження (1,5-тонний макет супутника) на задану орбіту. За попередніми даними, третій ступінь носія передчасно припинив роботу. Через це макет не отримав достатнього імпульсу для виходу на орбіту.
Створення ракети «Нурі» почалося ще 2010 року. Загалом на її розробку та виробництво було витрачено понад 1,7 млрд доларів. Однак, навіть попри солідну фінансову підтримку, створення власного носія виявилося досить непростим завданням. Через це дата його першого орбітального випробування неодноразово переносилася. Цікаво, що фахівці Корейського інституту аерокосмічних розробок (KARI) оцінювали ймовірність успішного пуску лише у 30%.
«Нурі» має триступеневу конструкцію. Її довжина становить 47,2 м, діаметр — 3,5 м, маса (в заправленому стані) — 200 тонн. Носій може вивести 2,6 тонни корисного навантаження на 300-кілометрову навколоземну орбіту (ННО) та 1,5 тонни на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (ССО). У майбутньому KARI планує модернізувати ракету, що дозволить збільшити її вантажопідйомність на ССО до 2,8 тонни.
Наступна спроба пуску «Нурі» запланована на травень 2022 року. Цього разу на борту ракети буде не макет, а повноцінний супутник.
Варто зазначити, що формально на рахунку Південної Кореї вже є успішний орбітальний пуск. У 2013 році з третьої спроби була відправлена в космос ракета «Наро-1». Але її не можна назвати самостійною корейською розробкою, оскільки вона створювалася за активного сприяння Космічного центру імені Хрунічева. Зокрема, в конструкції носія використовувалося багато компонентів, які пізніше знайшли застосування в російській «Ангарі», а на першому ступені був установлений двигун РД-191.