Південноафриканський радіотелескоп почав шукати інопланетні техносигнатури

Найбільший радіотелескоп Південної півкулі MeerKAT почав шукати техносигнатури — електромагнітні ознаки присутності інопланетних технологій. До нього приєднали найпотужніший суперкомп’ютер, який коли-небудь використовувався для пошуку позаземного життя.

Радіотелескоп MeerKAT шукатиме інопланетні сигнали
Проєкт з пошуку інопланетних сигналів Breakthrough Listen. Джерело: www.space.com

MeerKAT шукатиме техносигнатури

На найбільшому в Південній півкулі Землі радіотелескопі MeerKAT розпочався проєкт пошуку інопланетного життя Breakthrough Listen. З 1 грудня він почав шукати техносигнатури. Так називають сигнали, що свідчать про існування десь у космосі інопланетних технологій.

У цьому випадку йдеться про електромагнітне випромінювання, яке свідомо чи випадково можуть продукувати інопланетяни. Деякі дослідники вважають, що його виявити легше, ніж хімічні речовини, які свідчать про наявність життя.

Загалом програма Breakthrough Listen розрахована на 2 роки. Впродовж цього часу MeerKAT має дослідити приблизно мільйон найближчих до Сонця зір. Вважається, що він зможе на відстані до 250 св. років виділити сигнали, які ідентичні найпотужнішим земним передавачам.

Крім того, MeerKAT дослідить у широкому електромагнітному спектрі приблизно 100 тис. найближчих до нас галактик. Якщо там є надзвичайно потужні техносигнатури, то радіотелескоп їх знайде.

Технічні особливості проєкту

Аби MeerKAT зміг виконати всі завдання у межах проєкту Breakthrough Listen, до нього під’єднали найпотужніший суперкомп’ютер, який коли-небудь використовувався для пошуку інопланетного життя.

При цьому MeerKAT і сам по собі має значно більші можливості, ніж усі радіотелескопи, що використовувалися для пошуку інопланетних сигналів. Він складається з 64 тарілок, які можуть оглядати площу неба у 50 разів більшу, ніж антена обсерваторії Грін Бенкс, яка використовувалася у програмі SETI.

Радіотелескоп буде залучений у проєкті Breakthrough Listen майже 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Водночас його тарілки зможуть відстежувати 64 зорі та відсікати від них усі земні шуми за допомогою суперкомп’ютера.

Відомо, що першою ціллю нового дослідження, заради якого інженери створили складне програмне забезпечення, стане наша найближча сусідка. Навколо неї обертаються принаймні дві планети, і вчені вважають, що біля них варто пошукати техносигнатури.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine