Пілоти авіакомпаній можуть бачити супутники Starlink як НЛО

Нещодавно опублікована наукова робота показує, що, попри всі зусилля SpaceX, супутники Starlink можуть породжувати дуже сильні бліки. Деякі з них настільки потужні, що пілоти можуть сприймати їх як НЛО.

Starlink відбиває сонячне світло
Starlink відбиває сонячне світло. Джерело: phys.org

Бліки від Starlink

Науковці продовжують вивчати вплив супутників Starlink на нічне небо. У нещодавно опублікованій роботі вказується, що, попри всі зусилля знизити їхню відбивну здатність, у деяких умовах вони можуть створювати надзвичайно сильні бліки. Автором праці є дослідник Ентоні Маллама, який вивчає питання світлового забруднення.

Головною метою нового дослідження було отримання рекомендацій для компаній, які виробляють супутники, щодо того, як знизити їхню відбивну здатність. З цією метою Starlink досліджували як одразу після виходу на орбіту, тобто на висоті у 300 км, так і під час основного етапу експлуатації, коли вони перебувають у 500 км від Землі.

Науковці встановили, що, крім основного механізму відблиску, який проявляє себе як не дуже сильний блік, і його видно, коли супутник перебуває прямо над головою, можливі й інші, набагато екзотичніші варіанти. Тим часом зусилля SpaceX спрямовані саме на подолання першого ефекту, а не другого.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Супутники чи НЛО?

Серед іншого у дослідженні розповідається про ситуації, коли Сонце світить на супутники збоку, наприклад, одразу після заходу або до сходу. З поверхні такі бліки практично не видно, а ось пілоти літаків бачать їх досить часто, і вони вводять їх в оману.

Річ у тім, що під час таких спалахів яскравість Starlink може коливатися між -4 та -5 зоряною величиною. Для порівняння, приблизно стільки ж має Венера. Різниця полягає лише в тому, що з’являються ці незвичні засвіти у зовсім несподіваному місці.

І не дивно, що час від часу навіть досвідчені пілоти цивільних авіаліній приймають їх за НЛО. Тільки за 2022 рік у світі було зафіксовано 5 подібних випадків. Ще кілька відбулися протягом 2023–24 років. Дослідження, наведені у статті, доводять, що все це були випадки, коли Starlink щойно вивели на орбіту.

Маллама розповідає, що його дослідження наводить на достатньо цікаві висновки. За його словами, зараз одним із підходів щодо зменшення яскравості супутників, яких стає все більше і більше на орбіті, є така зміна їхньої конструкції, щоб вони відбивали сонячне світло не «вниз», а в космос. Однак, як показала практика, такий підхід не завжди виправдовує себе і треба пробувати щось інше.

Джерело phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів