Перший запуск Ariane 6 відбудеться 9 липня

Довгоочікуваний запуск нової європейської ракети Ariane 6 відбудеться 9 липня. У неї все ще є низка технічних проблем, але ESA розраховує їх розв’язати впродовж передстартової підготовки. Усі сподіваються на те, що новий носій допоможе знайти вихід із кризи, яка виникла у космічній галузі Старого світу.

Голова ESA розповідає про плани щодо Arian 6
Голова ESA розповідає про плани щодо Ariane 6. Джерело: phys.org

Дата запуску Ariane 6

5 червня під час авіакосмічного салону в Берліні керівництво Європейської космічної агенції нарешті назвало точну дату першого запуску ракети Ariane 6. Про те, що її запустять десь у першій половині липня, повідомлялося ще місяць тому. А тепер стало відомо, що відбудеться це 9 числа.

За свідченнями офіційних осіб, кампанія із запуску вийшла на фінішну пряму, залишилося зробити ще кілька останніх кроків. Головним із них має стати генеральна репетиція, яка поки що призначена на 18 червня.

Повідомляється, що перший запуск Ariane 6 буде демонстраційний. Ракета має вивести на орбіту лише 8 кубсатів та п’ять корисних навантажень, що так і залишаться прикріпленими до її верхнього ступеня. Крім того, на ній у космос вирушать дві капсули, розроблені ArianeGroup та The Exploration Company.

Розв’язання проблем із носіями

Проте головна причина, чому всі так чекають на старт Ariane 6 — він взагалі має довести всьому світові, що Європа має власну сучасну ракету, здатну виводити космічні апарати на орбіту. Адже на неї вже зачекалися, а початок експлуатації все затримується і затримується.

Останні пару років ESA взагалі живе в умовах «пускової кризи». Раніше вона багато в чому покладалася на російські ракети й тому не дуже поспішала з оновленням власних. Однак після широкомасштабного вторгнення в Україну від послуг країни-агресорки довелося відмовитися.

Тож тепер ракети для запуску європейських супутників шукають по всьому світу, і саме цю ситуацію має владнати Ariane 6. Якщо, звичайно, їй це дозволить зробити технічний стан. Ще минулого місяця було визнано, що проблеми в цій галузі у носія є, проте їх розраховують розв’язати до старту.

Якщо він відбудеться успішно, то в ESA почнуть перехід до серійних запусків. Очікується, що, зрештою, кількість стартів Ariane 6 доведуть до 10. Для порівняння, SpaceX здійснила 14 запусків своєї ракети Falcon 9 лише у травні 2024 року.

За матеріалами spacenews.com

Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію
Вище за температуру плавлення нікелю: астрономи виявили ультрагарячий нептун
Швидше швидкості світла: тахіон виявився сумісним із теорією відносності Ейнштейна
Астрономи знайшли нову карликову галактику
Неймовірна точність: загадку Антикітерського механізму розгадали завдяки гравітаційним хвилям
Хіп-хоп на Венері: NASA відправила пісню Міссі Елліотт у космос
Глобальне потепління гальмує обертання Землі навколо своєї осі
Верховна Рада скасувала перехід на літній час