Перший старт ракети Electron з острова Волопс перенесений на січень

Проблеми з погодою не дозволили здійснити пуск ракети Electron з острова Волопс. Тепер набирають чинності передноворічні обмеження на польоти, тому старт переноситься на січень. Як це вплине на плани компанії Rocket Lab — невідомо.

Ракета Electron готується до старту
Ракета Electron готується до старту. Джерело: SpaceNews/Jeff Foust

Перенесення старту Electron

Перший пуск ракети Electron зі стартового майданчика 2, розташованого на острові Волопс, не відбудеться. Раніше компанія Rocket Lab запускала цей легкий носій тільки зі стартового майданчика 1, розташованого у Новій Зеландії, й навіть один раз зловила її за допомогою гелікоптера.

Старт з острова Волопс мав сильно розширити можливості компанії. Спочатку він був запланований на 16 грудня. Однак через погодні умови компанія перенесла цей пуск на 18 число того ж місяця. Але вітри на висоті були занадто сильними, й стало зрозуміло, що цього дня ракету на орбіту не виведуть.

20 грудня був останнім днем перед тим, як наберуть чинності передноворічні обмеження на польоти. Однак Rocket Lab вирішила не ризикувати, а перенести старт на новий рік. Він відбудеться у поки що невизначений день січня 2023 року.

Плани Rocket Lab

Це мав бути десятий старт для Rocket Lab цього року. На орбіту мали вивести три супутники HawkEye 360, призначені для спостереження за радіочастотами. Саме такі у лютому 2022 року побачили спроби росії заглушити GPS на кордоні з Україною.

Відкладання запуску сильно погіршило настрій керівництва Rocket Lab. Вони порівняли його з прорізанням зубів у малюка, натякаючи на те, що це перший запуск їхньої ракети з території Північної Америки й у ньому вилазять усі «дитячі хвороби». Зокрема, ракету могли запустити ще до настання поганої погоди. Однак компанія довго чекала на її сертифікацію.

2023 року Rocket Lab планувала здійснити від 4 до 6 комерційних запусків Electron з Волопса. Як ці наміри доведеться коригувати, тепер невідомо. Зрештою, у компанії залишається стартовий майданчик 1 у Новій Зеландії, й вони завжди можуть перенести старт туди.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine