Перший пуск китайської ракети для польотів до Місяця може відбутися 2026 року

Перший пуск нової китайської ракети, призначеної для місій у далекий космос і до Місяця, може відбутися вже 2026 року. Про це повідомив в інтерв’ю Лун Лехао — один з провідних розробників важких носіїв сімейства «Чанчжен».

Пуск «Чанчжен-5В». Джерело: Weibo.com

Наразі Китай розробляє два проєкти ракет, призначених для пілотованих польотів до Місяця. Першим є «Чанчжен-9» — надважкий носій, який зможе вивести до 140 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту та до 50 тонн на траєкторію польоту до Місяця, що можна порівняти з характеристиками носія Saturn V.

Однак є і другий проєкт, що пропонує розробку простішої ракети, створеної на базі «Чанчжен-5». Саме про нього і розповів Лун Леха. Як перший ступінь такого носія китайські інженери пропонують використовувати три бустери з незначно модифікованих перших ступенів «Чанчжен-5». Другий ступінь піддасться більш серйозним модифікаціям, але також базуватиметься на конструкції «Чанчжен-5».

За словами Лехао, носій зможе відправити до 27 тонн вантажу до Місяця. Це дасть Китаю можливість організувати пілотований обліт супутника Землі за аналогією з місією Apollo 8. При використанні двопускової схеми зі складанням на навколоземній орбіті тайконавти зможуть взяти з собою спускний апарат і здійснити короткочасну висадку на місячну поверхню тривалістю в шість годин.

Варто зазначити, що наразі КНР формально не має затвердженої місячної програми. Але за останні роки країна вклала великі кошти у створення нових ракет та космічних кораблів і, за прогнозами більшості експертів, до 2030 року матиме можливість здійснити висадку на Місяць. Нагадаємо, що конкуруюча американська програма Artemis зіштовхується з труднощами, і терміни запуску її перших місій регулярно переносяться.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Космічні кур’єри: астероїди могли допомогти зародженню життя на Землі
Вчені знайшли у ранньому Всесвіті двійника Чумацького Шляху
Просто додайте води: NASA пропонує вирощувати на Марсі будинки на основі грибів
Гібрид трактора та гольф-кара: NASA випробовує новий місяцехід для місій Artemis
Загадки крижаного океану Європи: Europa Clipper готовий до подорожі на відстань 2,9 млрд км
Нобелевську премію з фізики цього року дали за нейромережі
13 жовтня: SpaceX назвала можливу дату п’ятого польоту Starship
Запуск місії до Європи перенесли через ураган «Мілтон»
Українська компанія постачає труби Ілону Маску
Загадковий кентавр продовжує дивувати NASA своєю поведінкою