Як і більшість людей, астронавти також полюбляють посмакувати під час сніданку горнятком кави. Однак через відсутність гравітації процес приготування та вживання кави на Міжнародній космічній станції (МКС) суттєво відрізняється від звичних умов на Землі.
Classic cappuccino, meet the space cup. ☕🤝
This demo shows the Capillary Beverage investigation which studies the process of drinking from specially designed Space Cups that use fluid dynamics to mimic the effect of gravity. https://t.co/xFGFTva2Bw pic.twitter.com/M7TQmIwlrC
— ISS Research (@ISS_Research) March 2, 2023
NASA нещодавно представила відео, яке демонструє, як астронавти на борту МКС насолоджуються своєю щоденною порцією кави. Щоб приготувати напій, вони використовують спеціальну систему дозування води, яка отримує рідину з перероблених відходів та вологи, що збирається з повітря. Коли вода нагріта, вони підключають пластиковий пакет із сублімованою кавою до пристрою, що наповнює його гарячою водою. Після цього астронавти смакують каву через соломинку.
Однак астронавт Дон Петті, який перебував на МКС у 2008 році, вирішив відмовитися від пакетів. Він винайшов так зване горнятко для невагомості, зробивши його зі шматка пластику зі свого журналу польотних даних. Ця чашка використовує поверхневий натяг рідини, щоб утримувати каву в умовах мікрогравітації. Пізніше дизайн був вдосконалений, і тепер філіжанка Zero Gravity стала першим запатентованим продуктом, винайденим у космосі.
Знаючи про каву на орбіті, багатьом також стає цікаво, як астронавти справляють свої фізіологічні потреби у космосі. На це питання, яке є одним із найпопулярніших, астронавти відповідають у тому ж відео. Втім, ви можете дізнатися про процедури гігієни в умовах невагомості в нашому матеріалі.
Раніше ми повідомляли про те, як мікрогравітація покращує ферментацію пива за межами Землі.
За матеріалами digitaltrends.com