Перші з «Тисячі вітрил»: Китай почав розгортання свого аналога Starlink

Китай успішно вивів на орбіту першу партію супутників «Тисяча вітрил». Вони необхідні для створення національної системи глобального супутникового інтернету.

Мегасупутникове сузір’я в уявленні художника. Джерело: ESA-Science Office

Проєкт «Тисяча вітрил» (раніше відомий як G60) розробляється китайською компанією SSST (Shanghai Spacecom Satellite Technology) з 2021 року. Його метою є створення системи глобального супутникового інтернету, яка має скласти повноцінну конкуренцію мегасупутниковим сузір’ям Starlink і OneWeb.

У лютому SSST повідомила про залучення 6,7 мільярда юанів (943 мільйони доларів) на будівництво «Тисячі вітрил». Проєкт також користується підтримкою уряду КНР, який хоче закріпити за собою обмежені орбітальні слоти та частоти для забезпечення зв’язком військових.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Перша партія з 18 супутників «Тисяча вітрил» була запущена 6 серпня. Апарати були успішно виведені на полярну орбіту ракетою «Чанчжен-6A». Загалом у межах першої фази розгортання системи SSST планує запустити 1 296 супутників. 648 з них мають бути запущені до кінця 2025 року для забезпечення регіонального покриття. У повністю розгорнутому вигляді угруповання складатиметься з більш ніж 14 тисяч низькоорбітальних апаратів.

«Тисяча вітрил» — це не єдиний китайський проєкт зі створення аналога Starlink. Другий подібний проєкт під назвою Guowang (SatNet) реалізується компанією China Satellite Network Group. У повністю розгорнутому вигляді це угруповання складатиметься з 13 тисяч супутників. Однак інформація про цей проєкт надходить вкрай рідко. Відомо лише, що запуск першої партії супутників має відбутися найближчими місяцями.

Раніше ми розповідали про невдалий запуск китайської приватної ракети.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів