Запуск приватної китайської ракети завершився невдачею

Запуск ракети Hyperbola-1, побудованої китайською компанією i-Space, завершився невдачею. Про це повідомило інформаційне агентство «Сіньхуа».

Hyperbola-1
Ракета Hyperbola-1. Джерело: I-Space

Ракета Hyperbola-1 має довжину 24 метри та масу (у заправленому стані) 42 тонни. Вона складається з трьох твердопаливних і одного рідинного ступеня і може вивести до 300 кг корисного навантаження на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

2019 року Hyperbola-1 дозволила i-Space вписати своє ім’я в історію космонавтики, як першій приватній китайській компанії, що зуміла вивести вантаж на орбіту. Однак при цьому ракета вирізнялася досить низькою надійністю. Із шести пусків, що відбулися в період з 2019 по 2023 рік, лише три були успішними. Через це фахівцям i-Space довелося внести низку змін у конструкцію носія з метою підвищити його надійність.

Але, судячи з усього, вжиті заходи виявилися не дуже ефективними. Згідно із заявою китайських ЗМІ, сьомий пуск ракети, що відбувся 10 липня, знову завершився невдачею. Що стало причиною нової аварії, і на якій ділянці польоту вона сталася, не повідомляється. Відомо, що на борту ракети перебували три метеосупутники.

Раніше ми розповідали про те, як перший ступінь іншої китайської приватної ракети вилетів з випробувального стенда й розбився поруч із житловими районами.

За матеріалами timesofindia.indiatimes.com