Перші супутники конкурента Starlink виведені на орбіту

6 жовтня з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Atlas V. Вона успішно вивела на орбіту пару супутників системи Project Kuiper, яка є конкурентом Starlink.

Пуск ракети Atlas V із прототипами супутників Project Kuiper. Джерело: ULA

У 2019 році компанія Amazon повідомила про намір розгорнути власне мегасупутникове сузір’я під назвою Project Kuiper. Воно буде використовуватися для створення системи глобального супутникового інтернету, яка зможе скласти конкуренцію Starlink від SpaceX.

Космічне угруповання Amazon складатиметься з 3226 апаратів, розгорнутих на орбітах висотою 590, 610 і 630 км. Компанія планує повністю покрити супутниковим інтернетом територію між 56° пн. ш. і 56° пд. ш., охопивши, таким чином, приблизно 95% населення Землі.

Пара запущених Atlas V супутників є прототипами. Вони повинні будуть протестувати всі основні технології та функції, які будуть закладені в серійні апарати — від здатності з’єднуватися з призначеними для користувача терміналами та передавання даних, до методики зведення з орбіти після закінчення експлуатації. Спочатку прототипи Project Kuiper мали бути запущені малою ракетою RS1, яку створює компанія ABL Space Systems. Але через проблеми з носієм, вантаж віддали Atlas V.

Після завершення випробувань Amazon почне виробництво серійних супутників. Воно розпочнеться в першій половині наступного року. Для виведення апаратів компанія підписала «контракт століття», замовивши 83 пуски ракет Ariane 6, Vulcan і New Glenn. Проблема в тому, що розробка всіх трьох носіїв йде з істотним відставанням від графіка. Жоден із них ще не здійснив дебютного польоту. Водночас за умовами ліцензії, виданої Федеральною комісією зі зв’язку США, Amazon має розгорнути половину з 3226 супутників Project Kuiper до липня 2026 року, а половину, що залишилася — протягом наступних трьох років.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine