Перша ліцензія на прямий зв’язок між мобільним телефоном та супутником

Компанія Lynk Global отримала першу комерційну ліцензію на прямий зв’язок між супутником та мобільним телефоном без посередництва проміжної станції. У США розгортається боротьба за цей сегмент послуг.

Мобільний супутниковий зв'язок від Lynk Global
Супутник Lynk Tower. Джерело: Lynk screenshot

Мобільний супутниковий інтернет від Lynk Global

Компанія Lynk Global отримала 16 вересня від федеральної комісії США ліцензію на здійснення прямого комерційного з’єднання між мобільним телефоном та супутником. Дозвіл на розгортання на орбіті 10 супутників, кожен розміром із коробку для піци, містить застереження, які унеможливлять перетинання діапазонів клієнтів компанії з іншими операторами.

Ліцензія також не дозволяє компанії монополізувати весь виділений їй діапазон. З указаних десяти супутників Lynk Tower один ще у квітні вивела на орбіту ракета компанії SpaceX. Ще три займуть свої місця у космосі у грудні цього року.

Очікується, що такої кількості сателітів на орбіті буде достатньо для того, аби забезпечити клієнтів не тільки можливістю посилати тривожні виклики, але й відправляти до восьми текстових повідомлень на добу. На відміну від усіх наявних систем зв’язку, що мають назву супутникових, сервіс, який пропонує Lynk Global, не потребуватиме проміжної наземної антени, котра є головним компонентом Starlink.

Разом із тим Lynk Global все ще треба владнати чимало формальностей. Наприклад, у них досі немає угоди з жодним із головних операторів мобільного зв’язку США. Так само у них немає дозволу на використання виділеного діапазону в жодній іншій країні, крім Сполучених Штатів. Проте на сьогодні це перша і єдина підтверджена ліцензія на пряме з’єднання супутника та смартфона.

Конкуренти наступають на п’яти

При цьому варто зауважити, що у США зараз розгорнулася справжня битва за те, яка компанія краще забезпечить користувачів мобільних телефонів зв’язком за межами дії наземних веж. Наприклад, Apple вже у листопаді цього року запропонує користувачам нового iPhone 14 послугу з’єднання з сателітом Globalstar. Щоправда, доступний їм буде тільки сигнал SOS.

Один із найбільших американських операторів T-Mobile обіцяє своїм клієнтам прямий зв’язок із супутниками Starlink та надсилати текстові повідомлення й зображення. Очікується, що ця послуга стане можливою до кінця наступного року. Щоправда, дійсний термін її початку визначається тим, коли SpaceX вирішить увесь комплекс проблем, пов’язаних із розміщенням на орбіті та експлуатацією своїх сателітів другого покоління.

Тим часом стартап AST SpaceMobile планує розпочати одразу з надання клієнтам доступу через супутник до мереж 4G та 5G. Це має статися наприкінці наступного року. Однак перший свій сателіт, оснащений найбільшою антеною на орбіті, компанія вже успішно запустила 10 серпня.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine