Ровер Perseverance взяв нову пробу марсіанського ґрунту. У далекому минулому ця ділянка протягом тривалого періоду часу перебувала у воді, можливо як частина пляжу.
Взята Perseverance проба ґрунту є частиною скелі завширшки близько 1,7 метра та заввишки 1 метр, що отримала неофіційну назву Пік Бунзена на честь визначної пам’ятки Єллоустонського національного парку. Вона заінтригувала вчених тим, що має цікаву текстуру на одній зі своїх граней і завдяки формі її зручніше досліджувати, ніж інші навколишні формації.
Перш ніж взяти зразок, Perseverance просканував скелю за допомогою спектрометрів SuperCam і рентгенівського спектрометра PIXL. Аналіз показав, що Пік Бунзена приблизно на 75% складається з карбонатних зерен, зцементованих майже чистим кремнеземом.
За словами дослідників, це саме та порода, яку вони сподівалися знайти. Майже всі мінерали в ній утворилися у воді. На Землі такі мінерали зазвичай добре утримують давній органічний матеріал і зберігають біосигнатури. Аналіз цієї породи здатний навіть розповісти вченим про клімат Марса під час її формування. Крім того, вона може бути одним із найстаріших кернів, видобутих Perseverance.
Новий зразок став уже 24-м, зібраним Perseverance за час його місії. Наразі його «вилов» складається з 21 капсули з кернами порід, двох капсул з реголітом і однієї капсули зі зразком марсіанської атмосфери. Зараз марсохід рухається до місця, прозваного «Яскравий янгол». Воно становить інтерес для наукової команди, оскільки вони очікують знайти там набагато давніші породи, які складають вал кратера Єзеро. Після завершення дослідження «Янгола», Perseverance почне багатомісячне сходження на його вершину.
Що стосується здобутих ровером зразків, то вчені сподіваються, що в майбутньому їх вдасться повернути на Землю за допомогою місії Mars Sample Return. На жаль, зараз вона перебуває під загрозою скасування через серйозні технічні складнощі та перевитрату коштів.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine