Перевернутий місячний апарат надіслав знімки південного полюса Місяця

Компанія Intuitive Machines опублікувала нові знімки, передані на Землю апаратом Odysseus. На них можна побачити південний полярний регіон Місяця.

Знімок Місяця, зроблений апаратом Odysseus під час посадки. Джерело: Intuitive Machines

Знімки були зроблені під час посадки, коли Odysseus перебував на висоті приблизно в 30 метрів. Вони демонструють як сам апарат, так і кратеровану місячну поверхню.

Через те, що Odysseus перекинувся під час посадки, лише одна з його сонячних панелей висвітлена Сонцем і тому він отримує менше, ніж повинен був, енергії. І в міру того, як Сонце опускається до горизонту, її стає все менше. За оцінками фахівців, уже в найближчі години Odysseus може припинити роботу.

Знімок Місяця, зроблений апаратом Odysseus під час посадки. Джерело: Intuitive Machines

Попри ці проблеми, апарат все ж встиг передати зібрані його науковими інструментами дані, а також зображення. Очікується, що найближчим часом Intuitive Machines опублікує нові знімки, зокрема зроблені й у момент проблемної посадки Odysseus. За словами журналіста Еріка Бергера, у розпорядженні компанії є знімок, зроблений у момент першого торкання поверхні. На ньому зображено апарат, який стоїть вертикально, з ногою, що підламалася, і двигуном, який все ще працює.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine