Пентагон посилює контроль за злиттями в космічній галузі

Міністерство оборони США оголосило про посилення контролю за тим, що відбувається у ракетній галузі. Це пов’язано з побоюваннями стосовно того, що концентрація виробничих потужностей послабить конкуренцію.

Двигун RL-10, створений внаслідок однієї з угод,контроль за якими підсилить уряд США. Джерело: Aerojet Rocketdyne
Двигун RL-10, створений унаслідок однієї з угод, контроль за якими посилить уряд США. Джерело: Aerojet Rocketdyne

Міністерство оборони блокуватиме злиття компаній

15 лютого Міністерство оборони США оприлюднило звіт щодо політики відомства у ракетній галузі. У ньому йдеться про підсилення контролю за злиттям компаній, які займаються виготовленням ракетної техніки. На думку представників відомства, це необхідно для того, аби зберегти конкурентне середовище у галузі та забезпечити першість національних виробників на світовому ринку.

Ситуація, зокрема, пов’язана з блокуванням адміністрацією Білого дому договору про купівлю компанією Lockheed Martin виробника двигунів Aerojet Rocketdyne. Сума цієї угоди складає 4,4 мільярда доларів і вона була погоджена заздалегідь. Але це не врятувало її від втручання з боку держави.

Цікаво, що конкретно ця угода у звіті не згадується, хоча у більш ранніх документах саме вона описується як одне з негативних явищ, із якими треба боротися. Тож надалі уряд США буде просто блокувати будь-які угоди про злиття космічних компаній. Відбуватиметься це тоді, коли йому здасться, що вони призведуть до утворення занадто впливових конгломератів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Політика США у космічній галузі

Політика Сполучених Штатів у космічній галузі стає все цікавішою. Останні 20 років вона відзначалася тим, що уряд усіляко підтримував приватні компанії. Вони досягли чималих успіхів, і це спричинило справжній бум. Дивлячись на це, уряди інших країн почали спонукати бізнес активніше займатися космосом і відходити від виключно державного управління.

Минулого року США пережили бум злиття компаній космічної галузі. Рекордна за своєю сумою угода між Lockheed Martin і Aerojet Rocketdyne мала стати його вершиною. Але тепер уряд демонструє, що незалежність виробників ракет для них — не фетиш, а лише засіб. І коли треба — вони від нього легко відмовляються. Цікаво, що виправдовується це саме турботою про ринок. Бо великі приватні компанії — не менші вороги духу змагання та прогресу, ніж державні підприємства.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів