Parker Solar Probe планує побити власний рекорд швидкості в 2025 році

Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe, призначений для вивчення зовнішньої корони Сонця, встановив  рекорд найшвидшого об’єкта, створеного людиною. 29 червня зонд досяг швидкості 635 266 км/год, вдруге з моменту запуску у 2018 році. Це приблизно в 500 разів перевищує швидкість звуку.

Parker Solar Probe
Parker Solar Probe. Ілюстрація: NASA

Зонд продовжує набирати швидкість: очікується, що її максимум складе близько 692 000 км/год під час найближчого зближення з Сонцем у 2025 році. Це дозволяє подолати відстань між Києвом і Нью-Йорком за хвилину. Parker Solar Probe розвиває таку швидкість завдяки гравітаційному прискоренню Венери.

Зонд наближається до корони Сонця, роблячи різноманітні вимірювання для покращення нашого розуміння цього явища. У квітні 2021 року він вперше «торкнувся» Сонця, зібравши зразки плазми та вимірявши зміни у магнітному полі.

Parker завершив своє 20-те зближення з Сонцем, наблизившись на відстань 7,26 млн км до поверхні іонізованого газу Сонця. Згодом він має наблизитися на 6,12 млн км.

Зонд розроблений, щоб витримувати екстремальні швидкості, температуру та радіацію. Він оснащений 11,4-сантиметровим вуглецево-композитним щитом, який витримує температуру майже 1371°C.

Малоймовірно, що найближчим часом хтось зможе побити рекорд Parker Solar Probe. Якщо рекорд і буде побитий, то іншим космічним апаратом. А поки що наукова місія Parker триває і ви можете стежити за її прогресом на офіційному сайті NASA.

До речі, до Parker Solar Probe рекорд швидкості серед створених людиною об’єктів належав 900-кілограмовій кришці свердловини, яка розігналась до швидкості 240 000 км/год (66 км/с) під час ядерного вибуху заряду Pascal B на глибині 150 м під поверхнею землі у межах одного з 29 випробовувань операції Plumbbob. Кришку так і не знайшли. Рекорд кришки згодом побив апарат Juno зі швидкістю 265 000 км/год, посівши другу сходинку рейтингу.

Раніше ми повідомляли про те, як Parker Solar Probe зафільмував свою подорож крізь потужну сонячну бурю.

За матеріалами sciencealert.com

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета