Парашути місії ExoMars випробували знову

9 листопада 2020 року на випробувальному майданчику в штаті Орегон відбулося довгоочікуване випробування оновленої парашутної системи посадкової платформи ExoMars. Під час нього мас-габаритна модель космічного апарату була піднята за допомогою стратостату на висоту 29 км (умови на цій позначці приблизно відповідають марсіанській атмосфері), а потім скинута на землю.

Випробування парашута ExoMars. Джерело: ESA/I.Barel

Модель по черзі випустила обидва великих парашути і зуміла успішно приземлитися. Однак без «ложки дьогтю» не обійшлося. Подальша перевірка показала, що в парашутних куполах з’явилися розриви: чотири в першому й один у другому. Однак співробітники ESA вважають, що процес витягання парашутів з контейнерів був успішним, а розриви з’явилися вже на стадії розгортання. Фахівці збираються внести нові зміни в дизайн, щоб позбудуться цієї проблеми.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Посадкова платформа ExoMars буде оснащена парашутною системою, що складається з двох витяжних і двох основних парашутів загальною масою 195 кг. Якщо на етапі їх розгортання виникне серйозний збій, платформа просто розіб’ється, як це сталося чотири роки тому з демонстраційним модулем Schiaparelli.

Як розгортаються парашути ExoMars. Джерело: ESA

Попередні випробування показали, що тканина куполів двох основних парашутів ExoMars розривається через невдалу конструкцію контейнерів. ESA звернулося за допомогою до Лабораторії реактивного руху (JPL NASA), щоб допомогти внести зміни в конструкцію, яка би дозволила витягати парашути більш гладко. Але, як видно, система все ще вимагає деякого доопрацювання.

Наступне тестування парашутної системи ExoMars буде проведено на випробувальному майданчику в Кіруні (Швеція) в середині 2021 року.

За матеріалами: https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів