Остання зупинка на шляху до Місяця: зонд Nova-C прибув на мис Канаверал

Призначений для посадки на Місяць апарат Nova-C був успішно доставлений на мис Канаверал. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому компанією Intuitive Machines.

Вивантаження апарата Nova-C із транспортного контейнера. Джерело: Intuitive Machines

У 2019 році Intuitive Machines стала одним з учасників фінансованої NASA програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її основна мета — залучення комерційних фірм до освоєння Місяця.

У межах своєї першої місії за контрактом з NASA компанія планує відправити до Місяця апарат Nova-C. Він має здійснити посадку в 24-кілометровому кратері Малаперт А, розташованому приблизно за 300 км від південного полюса супутника. На борту апарата розміщуватимуться одинадцять вантажів. П’ять є власністю NASA, решту надали різні приватні замовники — від Авіаційного університету Ембрі-Ріддла до художника Джеффа Кунса.

Наразі запуск Noca-C запланований на 12 січня 2024 року. Для місії буде використана ракета Falcon 9. Повідомляється, що апарату знадобиться 6,5 днів, щоб дістатися Місяця і здійснити посадку. Це означає, що якщо обійдеться без переносів і місія завершиться успіхом, Intuitive Machines може вписати себе в історію як перша приватна компанія, яка успішно доставила вантаж на місячну поверхню.

Іншим претендентом на це звання є компанія Astrobotic. Запуск її місячного апарата Peregrine запланований на 24 грудня 2023 року. Однак через необхідність дочекатися потрібних умов освітлення в зоні висадки сама посадка зможе відбутися лише 25 січня 2024 року.

За матеріалами https://www.intuitivemachines.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine