Останній шанс відправити своє ім’я до Юпітера

NASA нагадала про швидке завершення ініціативи «Послання в пляшці» (Message in a Bottle). У всіх шанувальників космосу залишився тиждень, щоб відправити своє ім’я до Юпітера та його супутників.

Логотип ініціативи Message in a Bottle. Джерело: NASA

У 2024 році NASA планує запустити одну зі своїх головних місій поточного десятиліття — Europe Clipper. Її головною метою стане Європа — супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається гігантський океан. Крім численного наукового навантаження, зонд також нестиме невелике «пасхальне яйце» — поему «На славу таємниці: поема для Європи». Її написала спеціально для місії Ада Лімон. У 2022 році Бібліотека Конгресу назвала її 24-ю поеткою-лауреаткою США.

Щоб привернути додаткову увагу до проєкту, NASA запропонувала всім охочим підписати поему і, таким чином, відправити своє ім’я до Європи. Воно буде вигравіювано на спеціальному мікрочипі разом із текстом твору Ади Лімон і встановлено на корпусі Europa Clipper.

Приймання імен здійснюватиметься до 31 грудня 2023 року. Отже, у всіх охочих залишився тиждень, щоб відправити своє ім’я до Юпітера і його супутників. Для того, щоб це зробити, необхідно заповнити коротку форму за таким посиланням.

Наразі Europa Clipper перебуває у складальному цеху Лабораторії реактивного руху NASA. Після завершення складання апарат пройде серію тестів, призначених засвідчити його готовність до космічного польоту, після чого він буде доставлений на мис Канаверал. Запуск місії запланований на жовтень 2024 року, для нього буде залучена ракета Falcon Heavy. Планується, що апарат досягне Юпітера влітку 2030 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів