Orion повернувся на мис Канаверал

Капсулу космічного корабля Orion успішно доставили в Космічний центр ім. Кеннеді на мисі Канаверал. Тепер фахівці NASA зможуть приступити до вилучення її корисного навантаження та зібраних під час польоту даних.

Повернення Orion «додому»

Orion був запущений ракетою SLS 16 листопада 2022 року. Під час своєї 25-денної подорожі корабель досяг Місяця, вийшов на далеку ретроградну орбіту навколо нього, здійснив серію різних маневрів, після чого ліг на зворотний курс до Землі. 11 грудня його пілотована капсула приводнилася в Тихому океані. Загалом вона пролетіла дистанцію, що перевищує 2,2 млн км.

Капсула космічного корабля Orion після приводнення. Джерело: NASA

Після приводнення капсула Orion була підібрана пошуковим судном. Її доставили на військово-морську базу до Сан-Дієго, після чого перевезли на мис Канаверал за допомогою вантажівки. Капсула повернулася додому 30 грудня.

Вже найближчим часом фахівці розпочнуть детальний огляд капсули. Насамперед з неї витягнуть залишки хімічних реагентів, які були потрібні для функціонування бортового обладнання. Далі з капсули знімуть теплозахисний екран. Його випробування було однією з основних цілей місії. Екран пройде детальний аналіз, щоб визначити, який вплив на нього здійснив вхід у земну атмосферу.

Також інженери витягнуть із капсули все корисне навантаження. Це одягнені в скафандри манекени та датчики, які вимірювали рівень радіації та перевантажень під час польоту. У межах біологічного експерименту на борту Orion також розміщувалося насіння рослин та водоростей, а також спори грибів та дріжджів. Вчені вивчать, який вплив на них мало підвищене випромінювання.

Наступний політ за програмою Artemis

Наступна місія за програмою Artemis призначена на травень 2024 року. У її межах чотири астронавти на борту Orion здійснять обліт Місяця траєкторією вільного повернення, після чого повернуться на Землю.

Космічний корабель Orion над місячною поверхнею. Джерело: NASA

Поки що NASA не оголосила склад екіпажу цієї експедиції. Але відомо, що до неї увійдуть три американські астронавти та один представник Канадського космічного агентства.

Раніше ми розповідали про цілу серію «пасхалок», розміщених NASA на борту Orion.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine