Опублікований новий портрет Європи

NASA опублікувала новий портрет Європи, зроблений апаратом Juno під час вересневого прольоту супутника. Особливість зображення полягає в тому, що воно було підготовлене астроентузіастом.

«Народна» камера

Спочатку NASA не планувала встановлювати на зонд Juno жодних камер, оскільки його початкова наукова програма не включала знімкування Юпітера. Однак, під тиском громадськості, пізніше організація передумала і все ж таки оснастила апарат камерою JunoCam.

Камера JunoCam. Джерело: NASA

JunoCam часто називають «народною» камерою. Річ у тім, що її вихідні зображення публікуються на спеціальному сайті, після чого всі охочі можуть обробляти їх на власний розсуд. Інший цікавий аспект полягає в тому, що номінальний робочий ресурс камери становив лише вісім орбіт. Передбачалося, що саме стільки часу знадобиться на те, щоб потужна радіація газового гіганта вивела з ладу її електроніку. Однак JunoСam набагато перевершила очікування фахівців місії та досі працює без збоїв.

Новий знімок Європи

Опублікований NASA портрет Європи був отриманий коли Juno знаходився на відстані 1521 км від крижаної поверхні супутника. До кадру потрапив регіон під назвою Annwn Regio. На знімку добре видно, що місцевість поруч із лінією світлорозділу нерівна, вкрита ямами, западинами та тріщинами. Численні яскраві й темні хребти та смуги тягнуться по пошкодженій поверхні, що вказує на тектонічні напруження, які виникають під дією приливних сил Юпітера. Кругла темна деталь у нижньому правому кутку — кратер Калланіш.

Знімок Європи зроблений апаратом Juno з дистанції у 1521 км. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS Image processing by Björn Jonsson

Обробка зображення виконана астроентузіастом Бьорном Джонсоном. Його кольори були посилені для того, щоб краще розрізняти деталі поверхні. Роздільна здатність знімка становить 1 км на піксель.

Раніше ми публікували зображення нічної сторони Європи, отримане зоряним датчиком Juno.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine