Оприлюднені супутникові знімки місця падіння російського літака Іл-76

На сайті проєкту «Схеми» (Радіо Свобода) з’явилися супутникові знімки місця падіння російського військово-транспортного літака Іл-76, що сталося 24 січня цього року біля села Яблоново Бєлгородської області. Вони були зроблені 31 січня космічним апаратом компанії Planet Labs. Роздільної здатності світлин недостатньо, щоб можна було робити висновки про вантаж літака, але очевидно, що він рухався на північний схід.

Літак зіткнувся із землею в точці з координатами 50°53’34″ пн.ш., 37°20’22″ сх.д., недалеко від краю глибокого яру. Після цього він зруйнувався, а його фрагменти продовжували рухатися й залишили на засніженому полі темну смугу завдовжки майже 500 м, що поступово розширюється. Це може свідчити про те, що падіння не супроводжувалося потужним вибухом, який би розкидав уламки в напрямку, перпендикулярному траєкторії польоту. На світлині можна помітити численні сліди спецтехніки та співробітників пошукових служб, що проводили обстеження залишків протягом тижня з моменту падіння.

Crash site of Russian Il-76 airplane near #Yablonovo, #Belgorod Oblast.

The scar is ~450 meters long 📏😉

Images taken by #Landsat-8/9 on Jan 13 and today.@Artur_Micek @bradyafr @tom_bike #Russia #Il76 #UkraineRussiaWar #Ukrainewar #war pic.twitter.com/3EKcXq2ea1— kosmi 🛰️🌍 (@kosmi64833127) January 30, 2024

Журналісти також повідомили, що їм вдалося встановити прізвища п’ятьох членів екіпажу Іл-76. Це командир Станіслав Бєззубкін, штурман Алєксєй Високін, бортінженери Андрєй Пілуєв і Сєргєй Житєньов, а також помічник командира Вадім Чмірьов. Загибель трьох із них уже підтвердили родичі. Всі перелічені є військовослужбовцями 117-й військово-транспортного авіаційного полку, що базується в Оренбурзькій області.

Раніше ми писали про те, як виглядає повномасштабна російсько-українська війна на супутникових знімках.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine