Odysseus не впав на бік: Intuitive Machines отримала обнадійливі фото

Минулого тижня відбулася перша за останні 50 років посадка американського апарата на Місяць. Посадковий модуль Odysseus від приватної компанії Intuitive Machines сів на поверхню нашого супутника. Але після ейфорії від успішної місії настало гірке розчарування — апарат зазнав пошкоджень під час посадки та, за ранньою інформацією від космічної компанії, упав на бік. Хоча це не завадило йому тримати зв’язок із Землею. 28 лютого Intuitive Machines опублікувала отримані фотознімки, які показують пошкодження апарата, спричинені зіткненням, і його перебування на поверхні Місяця.  

Odysseus
На цьому зображенні видно, як одна з ніг посадкового модуля Odysseus зламалася внаслідок удару від першого контакту з поверхнею Місяця. Авторство: Intuitive Machines

Попри все, компанія вважає місію успішною, оскільки вдалося здійснити контрольовану м’яку посадку й отримати наукові дані з усіх корисних навантажень.

Odysseus
Ультраширококутна версія зображення, надісланого посадковим модулем Odysseus під час приземлення 22 лютого, показує, як посадкова нога відламується, а місячний бруд підіймається вихлопними газами двигуна. Авторство: Intuitive Machines

На світлинах видно пошкодження посадкової ноги з лівого боку Odysseus, а також — хмару пилу і каміння, які були викинуті двигунами модуля. Пошкодження опори, схоже, сталося, коли апарат сів приблизно за 1,5 км від запланованого місця в районі, де висота була більша запланованої. Це відхилення змусило посадковий модуль сісти швидше, ніж планувалося, через що апарат буквально «послизнувся» на поверхні Місяця і нахилився. Але є хороша новина: він не лежить повністю на боку, а, скоріше, сильно нахилений під гострим кутом близько 30°.

«Odysseus не лежить повністю на боку. Він просто сів не ідеально вертикально, а під кутом 30°. Утім, це не заважає апарату працювати. Нам вдалося зв’язатися з усіма шістьма корисними вантажами від NASA, а також з усіма шістьма комерційними вантажами», — сказав на брифінгу Стів Альтемус, головний виконавчий директор і співзасновник Intuitive Machines.

Odysseus
Це зображення, зроблене з камери Odysseus із вузьким полем огляду, показує посадковий модуль, який нахилений, але не повністю лежить на боку. Авторство зображення: Intuitive Machines

У перші кілька днів після посадки в апарата були проблеми зі зв’язком, але команда врешті-решт отримала близько 50 Мб даних від різних вантажів на борту.

Проте без проблем не обійшлося. Через великий нахил Odysseus розрядиться раніше, ніж передбачала місія. Хоча є шанс, що апарат переживе довгу та дуже холодну місячну ніч.

Раніше ми повідомляли про те, як перекинутому Odysseus залишилось «жити» менш ніж день на Місяці.

За матеріалами universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine