Новий корабель SpaceX висадить ровер на Місяць

Компанія Astrolab підписала угоду зі SpaceX. Вона передбачає відправлення ровера FLEX на Місяць за допомогою нового космічного корабля Starship. Місія запланована на 2026 рік.

Концепт ровера FLEX. Джерело: Astrolab

Ровер FLEX (Flexible Logistics and Exploration) буде побудований компанією Venturi Astrolab. За словами конструкторів, він стане найбільшим і технологічно найскладнішим колісним апаратом, які коли-небудь висаджувалися на Місяць. Його маса перевищить 1000 кг.

FLEX доправлять у район південного полюса Місяця й оптимізують для роботи в цьому регіоні. Ровер отримає роботизовану руку, якою можна керувати дистанційно для завантаження і вивантаження вантажів. Очікується, що він зможе долати відстань до 2 тисяч кілометрів на рік. Прототип апарата пройшов випробування в березні 2022 року в каліфорнійській пустелі. Наразі запуск FLEX запланований на середину 2026 року.

Для запуску FLEX буде залучений новий космічний корабель Starship. На цей час прототип його та прискорювача Super Heavy розміщені на стартовому майданчику випробувального комплексу SpaceX у Бока-Чіка. Поки що в компанії не називають конкретної дати першого орбітального польоту корабля. Але згідно з нещодавнім коментарем Ілона Маска, він вважає, що йдеться не більше ніж про кілька тижнів.

Раніше ми розповідали про те, що NASA розпочала будівництво свого першого місяцеходу.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine