Новий південноафриканський радіотелескоп зазнімкував центр Чумацького Шляху

Наші очі не можуть побачити центр Чумацького Шляху — він схований хмарами міжзоряного пилу і газу, що блокують видиме світло. На щастя, випромінювання на інших довжинах хвиль (наприклад, радіо) здатне пройти через них. Це дає людству можливість побачити, що ж знаходиться за цією завісою.

Представлене зображення отримано новим південноафриканським радіотелескопом MeerKAT. На ньому показано центр нашої Галактики. Розмір представленої області становить 1000×500 світлових років. Кольори відображають яскравість радіовипромінювання: червоний відповідає найтьмянішим джерелам, білий — найпотужнішим.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Центр Чумацького Шляху в радіодіапазоні. Джерело: MeerKAT/Lorenzo Raynard

Зображення дає змогу побачити компактне радіоджерело Стрілець А* (вочевидь, воно є надмасивною чорною дірою), регіони активного зореутворення та залишки наднових. Також на знімку зображені дивні газові фрагменти, що оточують Стрілець А*, походження яких досі залишається загадкою для астрономів.

MeerKAT розпочав спостереження 16 липня 2018 року. Він складається з 64 антен діаметром по 13,5 м. Цей інструмент стане найбільшим і найбільш чутливим радіотелескопом Південної півкулі — аж до запланованого на 2024 рік введення в дію комплексу SKA (Square Kilometre Array).

Радіотелескоп буде використовуватися для вивчення космічного магнетизму, еволюції галактик, великомасштабної структури Всесвіту, темної матерії та природи астрономічних радіоджерел. Завдяки своєму географічному положенню MeerKAT зможе спостерігати центр Чумацького Шляху майже 12 годин на добу, що значно перевищує можливості радіотелескопів Північної півкулі.

За матеріалами http://www.ska.ac.zamilky-way/

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів