Новий крок на шляху до мрії: мінішатл пройшов критичне випробування

Компанія Sierra Space повідомила про успішне завершення випробувальної програми космоплана Dream Chaser. Це важливий крок на шляху до його першого польоту, який заплановано на осінь 2024 року.

Апарат Dream Chaser у випробувальній камері. Джерело: Sierra Space

Dream Chaser призначений для постачання МКС і повернення вантажів з орбіти на Землю. Його корпус виготовлено з композитних матеріалів із керамічним теплозахистом. Космоплан запускатимуть на орбіту за допомогою ракети, а під час повернення він сідатиме на Землю як літак.

Загалом Dream Chaser може доставити на МКС п’ять тонн припасів у герметичному відсіку і ще до 500 кг — у негерметичному відсіку. Додаткові 4500 кг можуть бути розміщені в модулі Shooting Star. Під час повернення на Землю апарат здатний повернути 1850 кг вантажу. Що стосується модуля Shooting Star, то він відокремлюється від космоплана перед входом в атмосферу і згорає в ній. Це дає можливість використовувати його для утилізації частини сміття з МКС.

Апарат Dream Chaser у випробувальній камері. Джерело: Sierra Space

Виготовлення першого екземпляра Dream Chaser було завершено в листопаді 2023 року. Після цього апарат доставили до Випробувального центру ім. Ніла Армстронга, де він пройшов серію випробувань. Спочатку зв’язка з Dream Chaser і Shooting Star пройшла інтенсивну п’ятитижневу перевірку на вібраційному стенді. Її метою було переконатися, що космічний апарат витримає вібрації, які виникнуть під час його запуску. Потім інженери провели тест за участю системи поділу між Dream Chaser і Shooting Star, після чого зв’язка була поміщена у вакуумну камеру. Згідно із заявою Sierra Space, Dream Chaser успішно впорався з усіма випробуваннями.

Найближчим часом Dream Chaser доправлять у Космічний центр ім. Кеннеді, після чого його почнуть готувати до наміченого на осінь 2024 року запуску. Для нього буде використана нова ракета Vulcan.

Цікаво, що в тому разі, якщо з якихось причин Dream Chaser не буде готовим до польоту в призначений термін, ракета все одно може бути запущена з масогабаритним макетом в якості корисного навантаження. Це необхідно Пентагону для сертифікації Vulcan з метою його використання для запуску вантажів для потреб національної безпеки. В умовах припинення експлуатації ракет сімейства Delta і швидкої відставки Atlas V, американські військові хочуть мати альтернативу носіям SpaceX, яка близька до того, щоб монополізувати пусковий ринок.

За матеріалами https://www.sierraspace.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine