Нова спроба: пряма трансляція восьмого запуску Starship

Сьогодні вночі компанія SpaceX зробить нову спробу здійснити восьме випробування надважкої ракети Starship. Розповідаємо про основні цілі майбутнього польоту і те, де можна подивитися його пряму трансляцію.

Starship на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Основні завдання восьмого польоту Starship

Восьмий політ Starship пройде під знаком роботи над помилками. Річ у тім, що попередній запуск надважкої ракети закінчився ефектним феєрверком над Карибським морем з подальшим випадінням уламків. Причиною аварії стало підвищення тиску в руховому відсіку, найімовірніше, спричинене витоком палива. Воно призвело до пожежі, каскадного відключення двигунів і втрати зв’язку з кораблем. Приблизно через три хвилини після цього він був підірваний системою припинення польоту (вона спрацювала в автономному режимі).

Уламки Starship, що входять в земну атмосферу 

Аварія була вельми неприємною для SpaceX — адже в ній вперше випробовувалася нова версія Starship. Корабель отримав масу оновлень і збільшився в розмірах. Завдяки цьому він може взяти на 25% більше палива і здатний вивести до 150 тонн вантажу на низьку орбіту в багаторазовій конфігурації.

Основне завдання восьмого польоту Starship — демонстрація надійності оновленого корабля і його збільшених можливостей. Він відбуватиметься за тією самою схемою, що й минулого разу. Надважка ракета буде запущена з території випробувального комплексу Starbase в Техасі. Після відокремлення, прискорювач Super Heavy має повернутися до місця запуску, де його підхопить вежа Mechazilla. Starship же буде виведений на незамкнуту орбіту. Корабель перелетить Африку, після чого приводниться в Індійському океані.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Космічний корабель Starship. Джерело: SpaceX

Під час перебування Starship у космосі планується проведення низки експериментів і технологічних демонстрацій, яких не вдалося здійснити під час попередньої місії. Серед них:

  • Розгортання в космосі макетів супутників Starlink;
  • Перезапуск одного з двигунів Raptor у космосі;
  • Передача за допомогою Starlink відео і телеметрії на швидкості понад 120 Мбіт/с на кожній фазі польоту Starship;
  • Перевірка оновленого теплозахисту Starship і тестування режимів роботи корабля під час входу в атмосферу.

Пряма трансляція запуску Starship

Це вже друга спроба запустити Starship. Перша була скасована через проблеми з прискорювачем Super Heavy. Пряма трансляція запуску Starship буде традиційно вестися SpaceX у соцмережі X (колишній Twitter). Годинне вікно для запуску Starship відкриється 7 березня о 01.30 за київським часом. Трансляція розпочнеться за 40 хвилин до старту.

Крім офіційної трансляції, різні блогери й спільноти космічної тематики вестимуть власні трансляції польоту Starship в Youtube.

Згідно з планами SpaceX, наступного разу Starship буде виведений на повноцінну орбіту і виконає, як мінімум, один виток навколо Землі. Також не виключено, що в межах дев’ятого польоту SpaceX уперше повторно використає прискорювач Super Heavy, а також здійснить спробу лову самого Starship за допомогою вежі Mechazilla. Але всі ці плани залежать від того, наскільки успішним виявиться нинішнє випробування, і чи не перетвориться корабель знову на купу уламків, які згорають в атмосфері.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів