НЛО над Україною виявилося ступенем ракети Falcon 9

Увечері 3 травня над Центральною та Західною Україною спостерігалося дивовижне явище, яке багато хто прийняв за полярне сяйво або НЛО. Однак насправді це був другий ступінь ракети Falcon 9 компанії Space X, яка якраз виводила супутники.

Світіння над Україною 3 травня
Світіння над Україною 3 травня. Фото: Марина Миколенко, Хмельницька область, Ізяславська ОТГ

Загадкове НЛО над Україною

Приблизно о 22:50 3 травня в небі над центральними та західними областями України спостерігалося дивне явище. На перший погляд, воно здавалося просто світінням біло-синього кольору або спалахом у небі. Однак, якщо придивитися, це був якийсь об’єкт, що повільно рухався західною частиною неба. Бачили його й у столиці.

Об’єкт мав певну структуру: центральне ядро, оточене гало. Останнє намагалося прийняти форму спіралі. Усе це викликало чималий ажіотаж серед громадян країни. Багато хто подумав, що це — НЛО. Бо що ще могло мати настільки химерний вигляд?

НЛО
НЛО. Фото: Марина Миколенко, Хмельницька область, Ізяславська ОТГ

Інші вважали, що бачили полярне сяйво. Воно дійсно спостерігалося в небі України того самого вечора. Насправді на нього загадкове явище було зовсім не схоже. Однак люди, які трохи обізнані в космічних подіях, одразу зрозуміли, що це таке.

Ракета Falcon 9

Цей таємничий об’єкт був другим ступенем ракети Falcon 9, який падав в атмосфері Землі. Носій минулого вечора саме виводив два супутники WorldView Legion. Вони, до речі, належать компанії Maxar, відомої своїми знімками наслідків російського вторгнення в Україну.

Власне, головним доказом того, що НЛО насправді було американською ракетою, є опублікована проєктом The Alpha Centaury траєкторія польоту. Цього разу вона проходила поблизу Північного полюса, оскільки супутники спостереження необхідно було вивести саме на таку сонячно-синхронну орбіту.

Траєкторія ракети Falcon 9
Траєкторія ракети Falcon 9. Джерело: twitter.com/theACentauri

Згідно з оприлюдненою інформацією, другий ступінь Falcon 9 в Україні можна було побачити саме там і саме тоді, коли люди бачили загадкове НЛО. До того ж природу цього загадкового явища виказує примарна спіральна структура.

Це так звана «медуза» — конденсаційний слід від руху ракети у верхніх шарах атмосфери. Вона схожа на слід від літака, але має значно дивовижніший вигляд. Тривалий час подібні явища лякали людей навіть у тих регіонах планети, над якими часто проходять траєкторії запусків космічних апаратів. Що вже казати про Україну, для якої це дивина.

«Медуза» від запуску Falcon 9 над США
«Медуза» від пуску Falcon 9 над США. Джерело: abcnews.go.com

За матеріалами www.rbc.ua

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine