Небезпечна ілюзія: астрофізик розкритикував ідею Ілона Маска колонізувати Марс

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив про свій намір переселити мільйон осіб на Марс до 2050 року. Втім, відомий астрофізик та член королівської родини Великої Британії з титулом Astronomer Royal («Королівський астроном») Мартін Різ висловив сумніви у такому швидкому темпі. Астрофізик відверто називає плани Маска небезпечною ілюзією.

Скільки астронавтів потрібно для успішної та довготривалої місії на Марсі
Скільки астронавтів потрібно для успішної та довготривалої місії на Марсі? Фото: Unsplash

Різ висловив свої погляди під час участі в подкасті Палати лордів «Куточок лорда-спікера», де він описав Маска як неординарну фігуру з досить дивним характером, що може свідчити про дедалі більшу непередбачуваність.

«Я не вважаю плани Ілона Маска реалістичними. Можливо, на Марсі зможуть проживати лише деякі сміливці-першопрохідці. Але ідея масового переселення на Червону планету від наростальних земних проблем, яку підтримують Маск та кілька інших космічних ентузіастів, на мою думку, є небезпечною ілюзією», — зазначає Різ.

Мартін Різ
Лорд та астрофізик Мартін Різ. Фото: Ендрю Кроулі для Telegraph

Різ пропонує фінансувати космічні дослідження приватно, а не коштом держави, як це відбувається у співпраці NASA і SpaceX. Астрофізик стверджує, що уряди мають бути обережнішими щодо безпеки екіпажів, що робить космічні програми вкрай витратними. Тому пілотовані місії на Марс будуть дуже дорогою ініціативою — дорожче за всі космічні програми разом узяті.

«Основну частину досліджень у космосі мають виконувати дистанційно керовані роботи. У тих випадках, коли без людей не обійтися, такі космічні місії мають фінансуватися приватними компаніями, а не коштом держави», — вважає Різ.

Ілон Маск

Проблеми, висвітлені Різом, стосуються адаптації людського організму до космічних умов, які можуть бути вкрай шкідливими для здоров’я. Можливо, він має рацію у тому, що необхідно спочатку розв’язати земні проблеми, перш ніж розглядати колонізацію інших планет.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілону Маску вказали на серйозний прорахунок у колонізації Марса.

За матеріалами Тelegraph.co.uk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine