Не раніше квітня 2024 року: NASA і Boeing розповіли про перший пілотований політ Starliner

NASA і Boeing підтвердили, що пілотований політ космічного корабля Starliner з екіпажем станеться не раніше квітня 2024 року. Отже, він відбудеться майже через п’ять років після його першого безпілотного випробування.

Космічний корабель CST-100 Starliner. Джерело: Boeing/John Grant

CST-100 Starliner космічний корабель з вельми складною долею. Наразі відбулося два його безпілотних випробування. Перше провели у грудні 2019 року, і воно було лише частково успішним. Через некоректну роботу двигунів корабель не зміг зістикуватися з МКС і достроково повернувся на Землю.

Другий тест відбувся у травні 2022 року. Цього разу кораблю вдалося зістикуватися з МКС, хоча й не без деяких проблем. Проте за його результатами NASA схвалила проведення першого польоту Starliner з екіпажем. Однак він не відбувся ні 2022-го, ні 2023 року. Остання серія перенесень була викликана проблемами з парашутною системою корабля, а також зі стрічкою, що використовується для обмотки проводів, яка виявилася легкозаймистою.

Наразі NASA і Boeing працюють над усуненням виявлених недоліків. Зокрема, фахівці компанії займаються видаленням визнаної небезпечною стрічки. Очікується, що ці роботи будуть завершені протягом наступних кількох тижнів.

Також компанія підготувала оновлений комплект парашутів, який планується встановити на Starliner до кінця цього року. А на початку 2024-го Boeing і NASA планують провести випробування зі скиданням капсули корабля, щоб перевірити ефективність їхньої роботи. Його успіх має нарешті відкрити шлях до першого польоту Starliner, який призначений на квітень 2024 року.

Пілотований політ Starliner важливий не лише з точки зору престижу Boeing, а й із фінансових причин. Наразі корабель приніс компанії понад мільярд доларів збитків. Нові перенесення призведуть до ще більших фінансових втрат, тож у Boeing дуже зацікавлені в тому, щоб Starliner якомога швидше почав регулярні рейси до МКС.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine