Не раніше 21 травня: перший пілотований політ Starliner знову перенесено

Перший пілотований політ нового космічного корабля CST-100 Starliner перенесений, як мінімум, на 4 дні. Причиною цього став витік гелію в службовому модулі корабля.

Встановлений на ракеті Atlas V космічний корабель Starliner. Джерело: NASA/Joel Kowsky

Starliner побудований компанією Boeing на замовлення NASA і призначений для доставлення людей і вантажів на МКС. Наразі на його рахунку значаться два безпілотних орбітальних випробування. Що стосується пілотованого польоту, то він неодноразово відкладався через різні проблеми з програмним забезпеченням, парашутною системою та стрічкою, яку використовували для обмотки дротів.

Зрештою, перший пілотований політ нового корабля був призначений на 7 травня. Однак усього за дві години до того, як Starliner мав відірватися від стартового майданчика, передстартовий відлік був перерваний. Причиною стали проблеми з одним із клапанів ракети Atlas V. Через це інженерам довелося перенести політ Starliner на 17 травня.

Проте це перенесення не стало останнім. Згідно з нещодавньою заявою Boeing, тепер перший політ Starliner відбудеться не раніше 21 травня. Причиною нової затримки став «невеликий витік гелію» у службовому модулі космічного корабля. Цей газ використовується для нагнітання тиску в двигунній установці Starliner. У повідомленні не вказано, коли був виявлений витік, і чи було про нього відомо під час попередньої спроби пуску корабля.

Найближчими днями фахівці NASA і Boeing проведуть низку тестів, щоб вирішити проблему з гелієвим витоком. Якщо їх супроводжуватиме успіх, пуск Starliner відбудеться 21 травня о 23:43 за київським часом. Утім, з огляду на те, наскільки майбутній політ важливий для Boeing, цілком можливо, що ця затримка виявиться не останньою.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine